Twoja opinia jest dla nas niezwykle ważna. Nasi moderatorzy sprawdzą jej treść i jeśli spełnia warunki regulaminu- zostanie opublikowana.

Cennik, kalendarz zajętości, formularz rezerwacji

CENNIK - wynajem domu na 1 tydzień (7 noclegów)

Pogrubiona cena jest ceną wynajmu domu na 1 tydzień, od soboty do soboty i zawiera już w sobie kwotę rezerwacji i zaliczki. Mogą wystąpić opłaty dodatkowe podane w tabelce poniżej cennika.

Sezon A Sezon B TYLKO weekendy:
27.06.2020 – 22.08.2020. poza sezonem A 25.04 - 03.05.20. 10.06.- 14.06.20.
Cena wynajmu za tydzień
(7 noclegów), w tym:
1749 zł/tydzień 1499 zł/tydzień nie jest wynajmowany
- rezerwacja terminu (przelew do 3 dni roboczych) 549 zł/tydzień 499 zł/tydzień ---
- płatność w dniu przyjazdu (na miejscu) 1200 zł/tydzień 1000 zł/tydzień ---
Sezon A Sezon B TYLKO weekendy:
27.06.2020 – 22.08.2020. poza sezonem A 25.04 - 03.05.20. 10.06.- 14.06.20.
Cena wynajmu za tydzień
(7 noclegów), w tym:
1749 zł/tydzień 1499 zł/tydzień nie jest wynajmowany
- rezerwacja terminu (przelew do 3 dni roboczych) 549 zł/tydzień 499 zł/tydzień ---
- płatność w dniu przyjazdu (na miejscu) 1200 zł/tydzień 1000 zł/tydzień ---

OPŁATY DODATKOWE:
1. Zużycie energii elekt. wg wskazań licznika; koszt 80 gr. za 1 kWh.
2. Opłata za wodę i wywóz szamba - 100zł/tydzień, opłata zryczałtowana płatna w dniu przyjazdu
3. Sprzątanie domu po zakończeniu turnusu 100 zł jeżeli najemca nie chce sam wykonać tej pracy.
4. Drewno do kominka: pierwszy wsad gratis, kolejna wiązka umowna 30zł.
5. Bielizna pościelowa: 15 zł/osoba/pobyt (można zabrać swoje prześcieradła i poszewki - wówczas opłata nie jest pobierana)
6. Każde zwierzę: 50 zł/tydzień
7. Wypożyczenie rowerów: 70zł/szt/tydzień - dostępne 2 sztuki z siodełkami dla dzieci

KAUCJA 300 zł
Kaucja, pobierana przez właściciela w momencie przekazania kluczy w dniu przyjazdu, jest zwracana najemcy po potrąceniu kwoty opłat dodatkowych oraz ewentualnych uzasadnionych kosztów szkód powstałych z jego winy. Potrącenie z kaucji  kwoty opłat dodatkowych następuje w dniu wyjazdu i dotyczy opłat, których wysokość zależy od zużycia (np. opłata za energię elektryczną, zużyte drewno itp). Opłaty dodatkowe stałe (np. za dodatkowe osoby, za pobyt zwierzęcia, wypożyczenie sprzętu, sprzątanie, bieliznę pościelową, opłaty zryczałtowane itp.) są pobierane w dniu przyjazdu wraz z czynszem najmu. Kaucja nie jest tożsama z zaliczką.

REZERWACJA
Aby zarezerwować dom najpierw wybierz termin na kalendarzu poniżej:

Ogólne

 • liczba osób max: 4/8
 • liczba sypialni: 3
 • akceptacja zwierząt: tak
 • odległość od wody: 150 m
 • powierzchnia użytkowa: 65 m²
 • powierzchnia działki: 600 m²
 • najbliższe jezioro: Sianowskie

Domek letniskowy położony w miejscowości Cieszonko pod Sianowem na wysokim brzegu Jeziora Sianowskiego. Z tarasu rozciąga się piękny widok na jezioro i okolicę. Odległość do Kartuz 15km, do Trójmiasta 45km, 40km od Kościerzyny i 30km od serca Szwajcarii Kaszubskiej (Wieżyca, Szymbark, Stężyca). Dzięki swojemu położeniu domek jest świetną bazą wypadową do zwiedzania atrakcji Kaszub oraz Trójmiasta.
Domek położony jest na działce opadającej w kierunku brzegu jeziora – działka jest kaskadowa, miejscami ostro opadająca. Działka jest szczelnie ogrodzona, mogą na niej parkować dwa samochody. Na działce jest zjeżdżalnia z huśtawkami oraz piaskownica.
Do wejścia do wody nad Jeziorem Sianowskim jest 150m. W odległości ok. 1,5km znajduje się Jezioro Osuszyno – prywatne, zarybiane jezioro, cenione przez wędkarzy. W stanicy nad jeziorem można wypożyczyć łódkę wędkarską. Także nad Jeziorem Osuszyno w miejscowości Rzym jest kąpielisko z pomostem. W odległości 6km, w Garczu,  jest gminne kąpielisko z piaszczystym, łagodnym brzegiem i sporym pomostem. Domek położony jest w zacisznej okolicy pozwalającej na relaks w spokoju i w kontakcie z przyrodą, bez miejskiego zgiełku. Dodatkowo, u okolicznych gospodarzy można zakupić wiejskie jaja, mleko, masło oraz sezonowe warzywa. W okolicy są stawy hodowane pstrąga, gdzie można zakupić świeżą lub świeżo wędzona rybę. W odległości ok. 1,5km znajduje się sezonowa restauracja z placem zabaw dla dzieci.

Opis domu
Domek dwupoziomowy, o powierzchni 65m2 z zadaszonym, dużym tarasem, z którego jest piękny widok na jezioro i okolicę. Wejście do domku jest przez sień. Na najniższym poziomie jest piwnica nie udostępniana gościom. Na parterze znajduje się pokój dzienny z kominkiem, TV oraz kącikiem wypoczynkowym, w pełni wyposażony aneks kuchenny i łazienka z prysznicem. W łazience znajduje się zmywarka do naczyń. Duża lodówka jest w sieni. Z pokoju jest wyjście na taras. Na piętro prowadzą  schody zabezpieczone na dole bramką dla dzieci. Na piętrze są dwie sypialnie z rozkładanymi kanapami każda, dodatkowo w jednej jest materac, a w drugiej łóżeczko niemowlęce. Wejście na górę jest do sypialni z łóżeczkiem niemowlęcym, schody są zabezpieczone suwanymi drzwiami. Z sypialni z łóżeczkiem jest wejście do drugiej sypialni oraz do pomieszczenia z materacem dwuosobowym (“niska sypialnia”). Wejście do pomieszczenia oraz samo pomieszczenie jest bardzo niskie – ok.100cm. Pomieszczenie jest miejscem do spania atrakcyjnym dla dzieci .
UWAGA! W domku może nocować maksymalnie 4 osoby dorosłe + 1 dziecko do 12 lat i 3 dzieci do 7 lat. Maksymalnie, łącznie z dziećmi 8 osób.
W wynajmach preferowane są rodziny z dziećmi – właściciele nie zgadzają się na wynajmy dla grup młodych ludzi.

Charakterystyka i wyposażenie obiektu:

 • 1 Sypialnia: kanapa 2 os. + łóżeczko niemowlęce: piętro
 • 2 Sypialnia: kanapa 2 os. + materac: piętro, wejście z sypialni 1
 • Niska sypialnia: materac: piętro, wejście z sypialni 1
 • Bielizna pościelowa: 15zł/os/pobyt
 • Lodówka: tak
 • Aneks kuchenny: parter
 • Kuchenka: elektryczna 4 palniki + piekarnik
 • Zmywarka: tak
 • Łazienka: z prysznicem + WC: parter
 • Ogrzewanie: kominek oraz grzejniki elektryczne
 • Ciepła woda: bojler elektryczny
 • Zwierzęta: tak
 • TV: naziemna
 • Grill ogrodowy: tak
 • Meble ogrodowe: tak
 • Kąpiel w jeziorze: 150m/1,5km
 • Rowery: 2 szt, za dopłatą
 • Wędkowanie: wykup zezwolenia na miejscu
 • Restauracja sezonowa: 1,5km
 • Lekarz, ośr. zdrowia: Chmielno, 7km
 • Sklep spożywczy: 2km
 • Bankomat: Chmielno/ wypłaty w sklepie w Staniszewie

Atrakcje w okolicy

Dzięki swojemu położeniu domek stanowi świetną bazę wypadową do zwiedzania atrakcji Kaszub i wycieczek do Trójmiasta. W najbliższej okolicy, w Mirachowie (5km) jest Park Gigantów i Miniatur, w odległości ok. 7km znajduje się Rezerwat Przyrody Lubygość, gdzie mieści się oryginalny bunkier organizacji Gryf Pomorski "Ptasia Wola" (rekonstrukcja bunkra znajduje się w Szymbarku). W Sianowie, w niedzielę po 16 lipca odbywa się Wielki Odpust matki Boskiej Szkaplerznej.
W Kartuzach znajdują się liczne zabytki, w tym słynny kościół klasztorny oraz organizowane są sezonowe imprezy. Otaczające dom i okolice lasy są grzybne i pełne jagód. W okolicy są także szlaki rowerowe i piesze oraz kilka jezior. Do serca Szwajcarii Kaszubskiej jest zaledwie 30 km, gdzie w Szymbarku znajduje się słynny Dom Do Góry Nogami, Najdłuższa Deska Świata oraz skansen. W Wieżycy jest wieża widokowa oraz wyciąg narciarski. Bogata infrastruktura turystyczna okolicy pozwala na aktywny wypoczynek.  Dodatkowo, w Kościerzynie znajduje się Aqua Park oraz zabytki. Polecamy także całodniową wycieczkę do Trójmiasta.

Lokalizacja - opis

Dom nr 047 lokalizacja*:

miejscowość: Cieszonko, jezioro: Sianowskie, region: Szwajcaria Kaszubska, gmina: Kartuzy, powiat: kartuski
*dokładamy wszelkich starań aby lokalizacja pokazana na tej mapie była zbliżona do faktycznej, natomiast należy ją traktować jedynie jako lokalizację orientacyjną.

Szwajcaria Kaszubska

Szwajcaria KaszubskaW 1913 r. po raz pierwszy użyto w polskiej literaturze nazwy Szwajcaria Kaszubska dla określenia części Pojezierza Kaszubskiego obejmującej teren środkowych Kaszub, wokół Kartuz, Somonina, Chmielna i Stężycy. Szwajcaria Kaszubska to obszar charakteryzujący się dużym pofałdowaniem terenu, sporą ilością jezior, małych oczek wodnych i torfowisk. Obejmuje między innymi najwyższe wzniesienie na Niżu Środkowoeuropejskim, jakim jest

Read more