Domki letniskowe Jezioro Prusionki Wielkie i Prusionki Małe – noclegi

© DomFerie – domki letniskowe Jezioro Prusionki Wielkie i Prusionki Małe

Jezioro Prusionki Wielkie i Prusionki Małe – noclegi, domki

Jezioro Prusionki Wielkie (Prusionki Duże) położone jest w gminie Stara Kiszewa, w powiecie kościerskim w otoczeniu lasów Borów Tucholskich. Tuż obok Jeziora Prusionki Wielki położone jest mniejsze Jezioro Prusionki Małe. Oba jeziora to bardzo czyste, leśne jeziora wytopiskowe, o piaszczystym dnie. Brzegi obu zbiorników porośnięte są lasami i są dostępne do kąpieli w kilku miejscach. Zwłaszcza Jezioro Prusionki Małe z miejscami łagodnym, piaszczysto-trawiastym dostępem. Jeziora położone są w głębi lasów z dala od zabudować gospodarskich, dlatego też przyroda pozostała tam w swojej czystej formie. Oba jeziora leżą w nieckach charakterystycznych dla tego typu zbiorników, dzięki czemu możemy podziwiać urzekające widoki, zwłaszcza latem i podczas złotej, polskiej jesieni. Jeziora są prywatne, wędkowanie tylko po uprzednim uzgodnieniu z właścicielem i wykupieniu pozwolenia. W wodach bytują oknie, liny, płocie. W pobliskich lasach znajdują się domki letniskowe. Jezioro Prusionki Wielkie ma powierzchnię nieco ponad 10ha i głębokość maksymalną 4,5m, natomiast Prusionki Małe ma powierzchnię około 7ha i głębokość maksymalną również 4,5m. Tereny gminy Stara Kiszewa są doceniane przez turystów ze względy na walory przyrodnicze – piękne, grzybne i bogate w owoce runa lasy oraz malowniczo położne czyste jeziora. Przybywający goście mogą wynająć domy wakacyjne oraz skorzystać z noclegów. W okolicy znajduje się wieli innych , równie malowniczych jezior co oba Prusinki, jak Jezioro Drzęszcz (Drzęczno) Jezioro Przywłoczne, Jezioro Czerwonko, Jezioro Krąg, Jezioro Kozielnia, Jezioro Wygonin, a nieco dalej jezioro Gołuń i Jezioro Wdzydze.

Domki w okolicy

Domek letniskowy nr 046

Konarzyny, Bory Tucholskie 5
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 2 199
Sezon B: 1 899

Przyjemny i dobrze wyposażony domek położony w otoczeniu grzybnych lasów. W okolicy kilka jezior, piękne kąpieliska, stanowiska wędkarskie. W lasach wiele tras rowerowych i pieszych. Pobyt ze zwierzętami.

  • liczba osób max: 4
  • liczba sypialni: 1
  • zwierzęta: tak

Domek letniskowy nr 048

Konarzyny, Bory Tucholskie 5
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 4 299
Sezon B: 3 599

Komfortowa rezydencja położona w otoczeniu lasów Borów Tucholskich. w zacisznej okolicy. W pobliżu kilka jezior, grzybne lasy, trasy rowerowe i piesze. W domu 5 sypialń, 3 łazienki, 2 kominki.

  • liczba osób max: 10
  • liczba sypialni: 5
  • zwierzęta: tak

Być może zainteresują Cię jeziora i miejscowości w okolicy

Atrakcje w okolicy

Bory Tucholskie

Bory Tucholskie Bory Tucholskie to naturalne, nieskażone tereny leśne. Jedne z najlepiej zachowanych i najokazalszych kompleksów leśnych w Polsce i w Europie. Prawdziwe zielone płuca Pomorza. Główne miejscowości to Brusy, Czersk,Tuchola, Cekcyn, a miasto Chojnice. Rzeźba terenu jest tu bardziej umiarkowana, bez wysokich wzgórz morenowych i długich dolin. Są liczne jeziora, ale już o mniejszej powierzchni. Przepływają Czytaj dalej