Domki letniskowe Konarzyny – noclegi

© DomFerie – domki letniskowe Konarzyny

Konarzyny – noclegi, domki

Konarzyny to wieś kaszubska leżąca w gminie Stara Kiszewa, na pograniczu Borów Tucholskich, nad Jeziorem Krąg. Nieopodal miejscowości znajdują się jeszcze dwa jeziora Prusionki Małe i Prusionki Duże. Trochę dalej jest Jezioro Kozielnia – 3km oraz Wygonin – 5km. Wieś otaczają lasy, gdzie można spacerować i jeździć na rowerze. Na brzegach jezior umiejscowione są liczne kąpieliska, w większości „dzikie” oraz domki letniskowe, które oferują noclegi. Turyści i wypoczywający znajdą w tej okolicy spokój oraz relaks w kontakcie z naturą. W odległości ok. 11km znajdują się Kamienne Kręgi w Odrach, do akweny Wdzydze będącego kompleksem pięciu jezior jest ok. 15km. We Wdzydzach Kiszewskich można zwiedzić skansen, muzeum oraz podziwiać krajobraz z punktu widokowego. Akwen Wdzydze, zwany Morzem Kaszubskim, jest znany jako świetne miejsce do uprawiania sportów wodnych, w okolicy są także organizowane spływy kajakowe. Nad jeziorem Wygonin organizowane są zawody wędkarskie. W Starej Kiszewie znajdują się ruiny zamku krzyżackiego oraz zabytkowe kościoły i dwory.

Do Kościerzyny jest 25km. W Kościerzynie są: kino, galeria handlowa, aquapark, restauracje oraz muzea: Etnograficzne, Kolejnictwa, Akordeonu, Starych samochodów. Za Kościerzyną, w Garczynie, znajduje się ferma strusiów. W Będominie jest Muzeum Hymnu Polskiego (na wschód od Kościerzyny), a w Łubianie, pod Kościerzyną, są Zakłady Produkcji Porcelany „Łubiana”. Do Trójmiasta jest 80km.

Domki w okolicy

Domek letniskowy nr 046

Konarzyny, Bory Tucholskie 5
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 2 199
Sezon B: 1 899

Przyjemny i dobrze wyposażony domek położony w otoczeniu grzybnych lasów. W okolicy kilka jezior, piękne kąpieliska, stanowiska wędkarskie. W lasach wiele tras rowerowych i pieszych. Pobyt ze zwierzętami.

  • liczba osób max: 4
  • liczba sypialni: 1
  • zwierzęta: tak

Domek letniskowy nr 048

Konarzyny, Bory Tucholskie 5
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 4 299
Sezon B: 3 599

Komfortowa rezydencja położona w otoczeniu lasów Borów Tucholskich. w zacisznej okolicy. W pobliżu kilka jezior, grzybne lasy, trasy rowerowe i piesze. W domu 5 sypialń, 3 łazienki, 2 kominki.

  • liczba osób max: 10
  • liczba sypialni: 5
  • zwierzęta: tak

Atrakcje w okolicy

Bory Tucholskie

Bory Tucholskie Bory Tucholskie to naturalne, nieskażone tereny leśne. Jedne z najlepiej zachowanych i najokazalszych kompleksów leśnych w Polsce i w Europie. Prawdziwe zielone płuca Pomorza. Główne miejscowości to Brusy, Czersk,Tuchola, Cekcyn, a miasto Chojnice. Rzeźba terenu jest tu bardziej umiarkowana, bez wysokich wzgórz morenowych i długich dolin. Są liczne jeziora, ale już o mniejszej powierzchni. Przepływają Czytaj dalej