Ważne informacje o obiektach

1. WAŻNE INFORMACJE O DOMKACH (obiektach), informacje są integralne z opisem domku (obiektu):

1.1 Wyjaśnienie terminów używanych w opisach obiektów
1.2 Informacje o położeniu, wyposażeniu i otoczeniu obiektów
1.3 Informacje o zwierzętach domowych, obowiązkach i przywilejach Wynajmującego
1.4 Przeglądanie i wyszukiwanie obiektów

1.1 Wyjaśnienie terminów używanych w opisach obiektów:

Liczba osób – jest to liczba osób, dla których został przewidziany obiekt; oznacza ona maksymalną, łączną z dziećmi liczbę osób, dla której jest wynajmowany domek.

Region – oznaczenie ogólnego geograficznego położenia obiektu

Cennik – Podane ceny dotyczą 1 tygodnia (od soboty do soboty). Ceny za tydzień wynajmu w poszczególnych sezonach różnią się. Jeżeli decydujecie się Państwo zarezerwować dom na dwa, trzy lub więcej tygodni cena całkowita jest odpowiednią wielokrotnością ceny za tydzień – to samo dotyczy składowych: Opłaty rezerwacyjnej i Przedpłaty.

Cena/tydzień – jest to pełna cena za 1 tydzień wynajmu w najbardziej popularnym sezonie A. Cena zawiera już w sobie Opłatę Rezerwacyjną oraz kwotę Przedpłaty. Nie zawiera opłat dodatkowych wyszczególnionych w opisie każdego obiektu oraz kaucji pobieranej przez właściciela.

PŁATNOŚCI
Płatność za wynajem odbywa się następująco:
1. Rezerwacja terminu (przelew do 3 dni roboczych) – łączna kwota, na którą składa się: zapłata kwoty Opłaty Rezerwacyjnej firmie DomFerie oraz wpłata Przedpłaty właścicielowi domu (w ciągu 3 dni roboczych od dnia potwierdzenia zamówienia przez firmę DomFerie, numery kont oraz wyliczenie zostanie przesłane w mailu z potwierdzeniem dostępności terminu), kwota ta jest zawsze podana w tabelce cenowej.
2. Płatność w dniu przyjazdu (na miejscu) / Płatność przelewem przed przyjazdem – zapłata pozostałej kwoty (kwota wynikająca z liczby tygodni wynajmu pomnożonej przez cenę za tydzień pomniejszona o zapłacone kwoty Opłaty Rezerwacyjnej i Przedpłaty) w dniu przyjazdu gotówką właścicielowi obiektu lub przelewem przed przyjazdem, sposób płatności oraz kwota ta jest zawsze podana w tabelce cenowej.
Wszystkie podane kwoty są kwotami brutto. W dniu przyjazdu opłacane są także opłaty dodatkowe oraz kaucja. Wszystkie podane kwoty w są kwotami brutto.

PRZYKŁAD na 1 tydzień:
Cennik domku:
Cena wynajmu za tydzień (7 noclegów):  1 399 zł/tydzień
– rezerwacja terminu (przelew do 3 dni roboczych): 499 zł/tydzień
– płatność w dniu przyjazdu (na miejscu): 900 zł/tydzień
Pan Tomasz zarezerwował domek na 1 tydzień. Wypełnił formularz i złożył zamówienie. Najpierw otrzyma automatyczne potwierdzenie złożenia zamówienia. Później (najpóźniej następnego dnia roboczego) otrzyma maila z potwierdzeniem dostępności terminu i numerami kont do wpłaty. W terminie 3 dni roboczych ma zapłacić łącznie 499zł (299zł + 200zł, gdzie 299zł to Opłata Rezerwacyjna na konto DomFerie, a 200zł to Przedpłata na konto właściciela). W dniu przyjazdu pozostaje mu do zapłaty 900zł (1399zł minus 499zł).

PRZYKŁAD na 2 tygodnie:
Cennik domku:
Cena wynajmu za tydzień (7 noclegów):  1 399 zł/tydzień, czyli na dwa tygodnie: 2798 zł
– rezerwacja terminu (przelew do 3 dni roboczych): 499 zł/tydzień, czyli na 2 tygodnie: 998 zł
– płatność w dniu przyjazdu (na miejscu): 900 zł/tydzień, czyli na 2 tygodnie: 1800 zł
Pani Regina zarezerwowała domek na 2 tygodnie. Wypełniła formularz i złożyła zamówienie. Najpierw otrzyma automatyczne potwierdzenie złożenia zamówienia. Później (najpóźniej następnego dnia roboczego) otrzyma maila z potwierdzeniem dostępności terminu i numerami kont do wpłaty. W terminie 3 dni roboczych ma zapłacić łącznie 998zł (598zł + 400zł), gdzie 598zł to Opłata Rezerwacyjna na konto DomFerie, a 400zł to Przedpłata na konto właściciela). W dniu przyjazdu pozostaje jej do zapłaty 1800zł (2798zł minus 998zł).

Opłata Rezerwacyjna – opłata za czynności informacyjne jak: udzielenie informacji i danych w związku ze złożeniem zapytania, przesłanie instrukcji dojazdu, udzielnie informacji telefonicznej, w wysokości jednostkowej stawki wskazanej w treści ogłoszenia danego domku pomnożonej przez liczbę tygodni rezerwacji. Po otrzymaniu wpłaty zostają Państwu przekazane wszystkie informacje o domku (adres, droga dojazdowa) oraz kontakt do jego właściciela. W tym momencie domek zostaje zarezerwowany u Właściciela tylko dla Państwa (zajętość terminu jest widoczna w ogłoszeniu na stronie internetowej). Aby dopełnić rezerwacji po stronie właściciela na jego konto musi wpłynąć Przedpłata.

Przedpłata – to kwota, którą należy wpłacić na konto właściciela obiektu aby dopełnić tygodniowej rezerwacji wybranego domu. Jeżeli decydujecie się Państwo zarezerwować dom na dwa, trzy lub więcej tygodni całkowita kwota Przedpłaty jest odpowiednią wielokrotnością kwoty Przedpłaty za tydzień. W dniu przyjazdu lub przed przyjazdem (w zależności od sposobu płatności w zarezerwowanym domku) uiszczacie Państwo pozostałą kwotę, czyli kwotę wynajmu pomniejszoną o wartość zapłaconej Przedpłaty i Opłaty Rezerwacyjnej.

UWAGA! Tylko zapłata Przedpłaty i Opłaty Rezerwacyjnej powoduje pełną rezerwację wybranego domu u właściciela. Nie wpłacenie Przedpłaty w terminie 3 dni od potwierdzenia dostępności terminu oznacza rezygnację z wynajmu i definitywne anulowanie terminu wynajmu u Właściciela domku. W przypadku gdy usługa została już w całości wykonana przez DomFerie (zostały wysłane dokumenty wraz z fakturą imienną na wskazany w zapytaniu o dostępność terminu adres e-mail) standardowo wpłacona kwota Opłaty Rezerwacyjnej nie podlega zwrotowi.

Zmiana turnusu – to dzień w którym kończy się czas jednego wynajmu i zaczyna czas drugiego. Z reguły przypada na sobotę – do godziny 11 poprzedni najemcy opuszczają obiekt, który mogą zająć kolejni goście – o godzinie 16. W dniu zmiany turnusu można rozpocząć nową rezerwację.

1.2 Informacje o położeniu, wyposażeniu i otoczeniu obiektów

UWAGA: na wyposażeniu domku znajdują wyłącznie pozycje wymienione w “Charakterystyce i wyposażeniu obiektu”. Jeśli w “Charakterystyce i wyposażeniu obiektu” nie jest wymieniona np. pralka to oznacza, że nie ma pralki na wyposażeniu. Ta sama zasada dotyczy np. ogniska na działce – jeśli nie jest to ujęte w “Charakterystyce i wyposażeniu obiektu” to nie ma takiej możliwości. Jeśli mają Państwo wątpliwości lub na czymś wyjątkowo Państwu zależy prosimy o kontakt w tej sprawie.

Położenie domu i działka
Domy w większości położone są na terenie osiedli letniskowych, w związku z czym należy liczyć się z obecnością innych urlopowiczów w bezpośrednim sąsiedztwie. Właściciele dbają o to aby, w miarę możliwości, odizolować dom i najczęściej działka jest obsadzona roślinnością zapewniającą prywatność pobytu. Może się także zdarzyć, że w pobliżu domu będzie znajdować się teren budowy prywatnej, na co właściciel domku i inne podmioty nie mają wpływu. Dojazd do domu często jest drogą leśną, nieutwardzoną. Często na działce jest wydzielone miejsce do parkowania samochodów, garaż lub wiata garażowa.

Wielkość i wyposażenie domu letniskowego
Podane w opisie domu wymiary dotyczą powierzchni użytkowej domu oraz całkowitej powierzchni działki. Domy urządzone są przez właścicieli i zgodnie z ich gustem.

W domach wakacyjnych należy liczyć się z ograniczaną liczbą szaf i szafek. Ręczniki, ściereczki, środki czyszczące, ręczniki papierowe, papier toaletowy itp. nie należą do wyposażenia domu, a więc muszą się Państwo sami w nie zaopatrzyć. Przygotowanie bielizny pościelowej dla gości często jest zagwarantowane w cenie obiektu lub właściciele doliczają dodatkową opłatę. Informacje o tym znajdą Państwo w szczegółowym opisie każdego obiektu.

Sypialnie / miejsca do spania
Sypialnie z reguły są niewielkie i funkcjonalne. Łóżka generalnie mają ok. 70- 85 cm szerokości oraz ok. 180 – 200 cm długości, natomiast podwójne są węższe niż zazwyczaj – często są to wersalki lub rozkładane kanapy narożne i fotele. Dokładne informacje o miejscach do spania znajdują się w szczegółowym opisie każdego obiektu.

Łazienka / WC
W łazienkach znajdują się głównie prysznice składające się z natrysku oraz brodzika lub odpływu bezpośrednio w podłodze. Wanny często są o trochę mniejszej pojemności. Ciepła wodę w większości domów uzyskuje się z bojlera (o pojemności ok. 50-80 l) lub podgrzewacza przepływowego. Często bojlery wyposażone są w specjalny program oszczędzania energii i w związku z tym nie mogą być wyłączane z sieci. Domy najczęściej podłączone są do szamba (a nie systemu kanalizacji). Prosimy, aby mieli to Państwo na uwadze i nie wrzucali do WC wacików, pieluch, podpasek itp.

Odległość od wody i kąpieliska
Podana w ogłoszeniach odległość od wody mierzona jest w linii prostej od końca działki do linii brzegu (nie jest podawana odległość do pokonania drogą/ścieżką).

Prawie wszystkie obiekty położone są w bliskiej odległości do jeziora. Wejścia do wody najczęściej są łagodne, porośnięte trawą lub piaszczyste. Czasami zdarzają się odcinki kamieniste lub las na samym brzegu jeziora. W większości przypadków są to kąpieliska nie strzeżone. Wstęp na publiczne plaże strzeżone jest zazwyczaj płatny.

Zakupy / restauracje
Podane w szczegółowym opisie obiektu odległości odnoszą się zazwyczaj do najbliższych obiektów czynnych cały rok. W sezonie wakacyjnym zdarza się, że dodatkowo otwarte są również punkty położone bliżej.

Fauna
Domy położone są na terenach wiejskich, na których naturalnie występują różne insekty, gryzonie oraz inne zwierzęta i nie zawsze uda się uniknąć kontaktu z nimi. Ze względu na specyfikę terenów wiejskich mogą wystąpić także hałasy oraz zapachy związane z hodowlą zwierząt lub pracami rolniczymi. Decydując się na wynajem doku letniskowego należy mieć tego świadomość, gdyż powyższe okoliczności nie stanowią wady.

TV/Radio
W domach wyposażonych w radio i telewizor, ale bez anteny satelitarnej, można odbierać jedynie darmowe programy lokalne lub ogólnokrajowe.

Kuchnia / wyposażenie
Wyposażenie kuchni, choć często nie tak bogate jak domowe, gwarantuje komfort wypoczynku i zapewnia wygodne przygotowywanie i spożywanie posiłków oraz utrzymanie higieny. W kuchni znajduje się kuchenka elektryczna, na gaz miejski lub dużą butlę gazową.

1.3 Informacje o zwierzętach domowych, obowiązkach i przywilejach Najemcy

Przyjazd / Wyjazd
Wynajem w sezonie letnim najczęściej jest dokonywany w cyklu tygodniowym od soboty godz. 16 do soboty godz. 11. (jeżeli w opisie domku nie wskazano inaczej). Należność za wynajem obejmuje zakwaterowanie określonej w opisie liczby osób (7 noclegów) z możliwością użytkowania całego wyposażenia obiektu. Należność najczęściej nie obejmuje kosztów:
– energii elektrycznej;
– drewna do kominka;
– zużycia wody w przypadku poboru z wodociągowej sieci gminnej,
– odpłatnego wynajmu dodatkowego sprzętu i w niektórych przypadkach również bielizny pościelowej czy sprzątania, zgodnie z treścią ogłoszenia każdego domu.

Właściciel domku oczekuje na gości w godzinach podanych w ogłoszeniu (najczęściej 16-18) w dniu przyjazdu. W przypadku niemożliwości przybycia na czas lub konieczności przybycia w późniejszym terminie lub późniejszej godzinie macie Państwo obowiązek poinformowania o tym bezpośrednio właściciela (po wpłaceniu kwoty Opłaty Rezerwacyjnej otrzymacie Państwo niezbędne dane do kontaktu). UWAGA : Jeśli nie powiadomicie Państwo właściciela o możliwym opóźnieniu, ponosicie Państwo odpowiedzialność z tytułu zaniechania, co może skutkować tym, nie będą mogli Państwo skorzystać z obiektu. Jeśli przyjazd może być opóźniony (z różnych przyczyn, także tych niezależnych od Państwa) obowiązkiem najemcy jest poinformować wynajmującego o opóźnieniu, także z trasy, niezwłocznie po zaistnieniu możliwości opóźnienia przyjazdu.

W przypadku przybycia w godzinach wcześniejszych dom zostanie Państwu udostępniony dopiero o godzinie 16.00, chyba, że po uprzednim kontakcie z właścicielem obiektu ustalicie Państwo inaczej. W dniu wyjazdu obiekt, po uprzednim posprzątaniu, należy standardowo opuścić dom do godziny 11.00 (lub 10 w przypadku niektórych domków, godziny zameldowania i wymeldowania są podane w każdym ogłoszeniu) i oddać klucze. Jeśli godziny przyjazdu i wyjazdu różnią się od standardowych to są szczegółowo podane w ogłoszeniu danego domku.
Proszę mieć na względzie, że wniesienie opłaty oraz odebranie kluczy oznacza akceptację warunków zastanych w domku. Właściciel odpowiada za p0rzygotowanie domu do wynajmu. Wszelkie ewentualne zastrzeżenia odnośnie domu i jego wyposażenia muszą być zgłaszać właścicielowi w dni przyjazdu lub najpóźniej w trakcie pobytu, niezwłocznie po ich zaistnieniu.

Sprzątanie końcowe
Państwo są zobowiązani do gruntownego posprzątania obiektu przed jego opuszczeniem lub do uiszczenia opłaty za tę czynność. W większości domków mogą Państwo sami posprzątać obiekt – wówczas opłata nie będzie naliczana, ale w niektórych domkach opłata za sprzątanie jest obowiązkowa. W przypadku niedokładnego posprzątania obiektu, właściciel domu ma prawo opłatę za sprzątanie doliczyć do rachunku lub też potrącić z wniesionej przez Państwa kaucji. Szczegóły i stawki podane są na liście opłat dodatkowych każdego domku. Prosimy pamiętać, że środki czyszczące mogą nie być dostępne na miejscu (tzn. nie są wliczone w cenę najmu).

Zwierzęta domowe
Cześć właścicieli obiektów wyraża zgodę na przywiezienie przez gości zwierząt domowych. Zgoda dotyczy jednego zwierzątka. Część właścicieli pozwala na zabranie ze sobą tylko małego zwierzątka (małe rasy psów, małe kotki). Prosimy pamiętać, że jeśli chcą Państwo zabrać ze sobą więcej niż jedno zwierzę lub mają wątpliwości czy właściciel uzna Państwa pupila za małe czy duże zwierzę – bardzo prosimy o umieszczenie tej informacji w komentarzu do składanego zapytania o dostępność terminu. Otrzymają Państwo odpowiedź w tej sprawie. Informacja o możliwości przebywania zwierząt w domu jest każdorazowo umieszczana w ogłoszeniu.

Wędkowanie / łódź
Do wędkowania niezbędne jest zezwolenie – karta wędkarska, jeśli wędkowanie jest możliwe to karta jest do wykupienia u właściciela lub dzierżawcy jeziora (jeziora są państwowe lub prywatne). Jeżeli obiekt wyposażony jest w łódź wiosłową lub łódkę wędkarską, korzystanie z nich odbywa się na własną odpowiedzialność gości. Kamizelki ratunkowe nie należą do wyposażenia łodzi.

1.4 Przeglądanie i wyszukiwanie obiektów

Pełna oferta wszystkich obiektów dostępna jest po kliknięciu w Wszystkie domy

Aby szybko odnaleźć interesujący Państwa obiekt należy skorzystać z wyszukiwarki na stronie głównej. Określając warunki jakie ma spełniać obiekt przeszukują Państwo całą bazę szybko otrzymując jedynie obiekty odpowiadające Państwa wymaganiom.

W przypadku pytań lub wątpliwości jesteśmy do państwa dyspozycji:

E-mail: biuro@domki-letniskowe.pl
Tel.: 58 380-46-13