Atrakcje turystyczne na Kaszubach

Jeden z najpiękniejszych regionów w Polsce zachęca do wspólnych wypraw i świetnej zabawy. Na Kaszubach atrakcje dla rodzin z dziećmi czekają na każdym kroku. Warto przekonać się samemu, co warto zobaczyć w Borach Tucholskich i wokół nich. Ten turystyczny zakątek jest niezwykle cichym i spokojnym miejscem, gdzie każdy może znaleźć coś ciekawego dla siebie. Bogactwo przyrodnicze łączy się tutaj z wieloma specjalnie przygotowanymi obiektami. Sprawdź koniecznie, co zobaczyć w tych okolicach podczas urlopu.

Atrakcje turystyczne na Kaszubach o charakterze edukacyjnym

Wakacje mogą obfitować w rozrywkę, która nie tylko bawi, ale też i uczy. Jednak poznawanie historii, przyrody, czy innych dziedzin w praktyce jest dużo ciekawsze niż podczas zwykłych lekcji w szkole. Dlatego wyjątkową popularnością cieszą się atrakcje turystyczne dla rodzin z dziećmi na Kaszubach o tematyce naukowej. Są to na przykład Centrum Edukacji w Szymbarku lub Kaszubski Park Etnograficzny, który jest też najstarszym skansenem w Polsce. Warto zobaczyć choć raz te miejsca, będąc na wczasach w okolicy.

Zoo Egzotyczne w Tuchlinie

Zoo Egzotyczne w Tuc...

Sulęczyno i okolice, Wdzydze Kiszewskie, Szwajcaria Kaszubska
Park Edukacyjny Zoo Egzotyczne Kaszuby Byliśmy w Zoo Egzotycznym Kaszuby (Mini Zoo) – Opis nas Więcej
Czytaj więcej o Atrakcjach turystycznych na Kaszubach

Kaszubski Świat Bajek dla dzieci

Wakacje z najmłodszymi często wymagają od rodziców dobrego przygotowania, by nikt się nie nudził i wszyscy byli zadowoleni. Na szczęście atrakcje turystyczne dla rodzin z dziećmi są dostępne na Pomorzu w wyjątkowo ciekawej odsłonie. Odwiedzając na przykład Centrum w Szymbarku, można liczyć na nietuzinkową propozycję, jaką jest Kaszubski Świat Bajek. To miejsce, gdzie posłuchacie ulubionych baśni, czytanych przez znanych aktorów. Nagraniom towarzyszy niebagatelna oprawa multimedialna.

Atrakcje na świeżym powietrzu w Borach Tucholskich

Dla miłośników przyrody prawdziwą gratką będzie odwiedzenie Borów Tucholskich, gdzie czeka wiele atrakcji dla dzieci i całych rodzin. Jest to obszar pełen turystycznych miejscowości, a także jezior i ścieżek rowerowych. Warto zobaczyć tutaj niepowtarzalnie piękne zakątki, które zachęcają dzikością i naturalnym pięknem. Można spędzać czas aktywnie na świeżym powietrzu, uprawiając sport lub wędkując. Niewątpliwie taki pobyt przypadnie do gustu każdemu i będzie miłą odskocznią od miejskiego zgiełku i zanieczyszczeń.

Niepowtarzalne wydarzenia dla rodzin z dziećmi na Kaszubach

Wyjątkowe miejsca pełne zieleni, jezior i niezmąconej natury zapewniają takie lokalizacje jak Wdzydzki Park Krajobrazowy. Tutejsze atrakcje turystyczne dla rodzin z dziećmi to między innymi Jarmark Ekoturystyczny, Piknik Edukacyjny, czy Noc Nietoperzy. Warto zobaczyć każde z tych wydarzeń, szczególnie najmłodsi docenią ich niepowtarzalny charakter. Świetna zabawa, uczestnictwo w grach oraz spotkanie z małym, latającym kuzynem Draculi będą nietuzinkowym urozmaiceniem wyjazdu wakacyjnego.

Ważny punkt turystyczny na mapie Kaszub

Na miłośników lokomotyw czeka z kolei Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie. Tego typu atrakcje to okazja do poznania bliżej działania lokomotyw z różnych okresów. Całe rodziny chętnie odwiedzają to miejsce na Kaszubach. Dzieci świetnie się tutaj bawią, ale mają też możliwość wzięcia udziału w lekcjach muzealnych. Prowadzone warsztaty rozwijają wiedzę i ciekawość najmłodszych. Warto zobaczyć ten punkt na mapie Polski, a przy okazji zwiedzić inne zakątki miasta. Na turystów czekają między innymi Rynek oraz piękne stare kościoły.

Zamki i średniowieczne atrakcje dla rodzin z dziećmi

Dobrze jest odwiedzać nowe miejsca, by poszerzać wiedzę, ale też dobrze się bawić. Pasjonaci historii z pewnością znają słynną twierdzę w Malborku. Jednak nie jest ona jedyną pozostałością po rycerzach z czarnym krzyżem na płaszczach. Warto zobaczyć na przykład Zamek Krzyżacki w Bytowie. Jest to ciekawa atrakcja turystyczna dla całej rodziny. Rodzice, jak i dzieci, odkryją tutaj niesamowite pozostałości po średniowiecznych czasach. Łatwo przenieść się w wyobraźni w przeszłość i poznać nieznane ciekawostki.

Mini ZOO na Kaszubach

Zostawiając historyczne cienie i chcąc znowu zanurzyć się w świat przyrody, nie trzeba wypatrywać jej jedynie w zagajnikach Borów Tucholskich. Będąc w okolicach Gdańska, warto zobaczyć Mini ZOO – Zwierzaki Nad Potokiem w Żukczynie. Można dojechać tutaj z Trójmiasta, kierując się na południe. Atrakcje, które czekają na rodziny z dziećmi, podbiją serca także dorosłych. Szeroka oferta zawiera gatunki przyjazne i pozwalające na interakcje z najmłodszymi. Są to między innymi króliki, kucyki, alpaki, świnki morskie, kaczki, pawie, ptaki ozdobne i nie tylko.

Plażowanie nad jeziorami na Kaszubach

Mówiąc o Pomorzu, trudno pominąć liczne kąpieliska, które czekają na przyjeżdżających na Kaszuby. Ciekawe atrakcje dla rodzin z dziećmi przygotowane są w licznych turystycznych miejscowościach. Nad jeziorami, oprócz pięknych plaż, są liczne punkty gastronomiczne: restauracje, bary, cukiernie, czy kawiarnie. Odpoczynek w takim miejscu to również okazja do pogrania w piłkę plażową czy wypożyczenia rowerka wodnego lub łódki. Warto nie tylko zobaczyć tutejsze zakątki, ale też po prostu skorzystać z pięknej pogody w wodzie i na słońcu.

Spływy kajakowe dla rodzin z dziećmi

Dla tych, którzy cenią sobie nietuzinkową rozrywkę, interesującym pomysłem będą spływy kajakowe. Wypożyczenie sprzętu nie jest drogie, a pozwala zobaczyć z bliska Bory Tucholskie – szczęśliwcy dojrzą w zaroślach także dziką zwierzynę. Takie atrakcje turystyczne są odpowiednie dla rodzin z trochę starszymi dziećmi. Przystosowany sprzęt i kapoki zapewniają bezpieczeństwo, jednak należy mieć to na uwadze, że najmłodsi podczas wyprawy powinni być stale pod opieką rodziców.

Sporty wodne i nie tylko dla rodzin na Kaszubach

Zdecydowanie osoby ceniące aktywny tryb życia odnajdą się na Kaszubach i będą chętnie tutaj wracały. Liczne jeziora, ścieżki w lasach oraz cisza i spokój dają okazję do uprawiania przeróżnych sportów. Na szczególną uwagę zasługują te wodne, jak na przykład kitesurfing, które stanowią popularną atrakcję turystyczną nad tutejszymi akwenami. Rodziny z dziećmi mogą korzystać z bezpieczniejszego sprzętu, który pozwoli na aktywność i pozwoli na ciekawe spędzenie czasu. Mogą to być rowery lub łódki. Warto samemu zobaczyć, co będzie dla Was najodpowiedniejsze.

Park Miniatur dla dzieci i dorosłych

Jadąc na wspólne wakacje z najbliższymi na Pomorze, nie można nie wejść także do Kaszubskiego Parku Miniatur. Jest to miejsce dla całej rodziny, gdzie nie tylko rodzice, ale też dzieci, poczują się jak Guliwer wśród Liliputów. Turyści chętnie tutaj zaglądają, by podziwiać piękne, kolorowe makiety, zawierające popularne obiekty i budowle z Polski i świata. To zdecydowanie świetna atrakcja dla każdego, a sama ekspozycja to misterne dzieło, które warto zobaczyć. Wszystkim odwiedzającym okolice Trójmiasta będzie tu po drodze.

Tradycyjna porcelana z Kaszub

Żeby znaleźć idealną pamiątkę z wycieczki po Kaszubach, dobrze jest zajrzeć do Łubiany. Znajduje się tutaj Zakład Porcelany, z którego wychodzą piękne zastawy ze znanymi na całą Polskę wzorami regionalnymi. Jest to unikatowa atrakcja turystyczna, którą warto zobaczyć razem z rodziną. Dla dzieci będzie to również ciekawe doświadczenie, gdyż różnorodność wzorów i kolorów skutecznie przyciąga wzrok i uwagę. Nie jest to jednak jedyna lokalizacja, gdzie można znaleźć elementy folkloru.

Agroturystyka na Kaszubach

Przyjeżdżając na wakacje i chcąc poznać regionalne zwyczaje, tradycje i legendy, warto sprawdzić ofertę gospodarstw agroturystycznych. Atrakcje dla rodzin z dziećmi w takich miejscach to przede wszystkim kontakt ze zwierzętami wiejskimi, naturą, a także możliwość spróbowania lokalnych przysmaków i przyjrzenia się z bliska temu, jak żyją mieszkańcy tych okolic. Jest to wyjątkowy rodzaj wypoczynku, jednak niektórym zapachy związane z oborą, stajnią czy kurnikiem mogą nie przypaść do gustu. Wtedy lepszą opcją będzie wynajem domu z basenem.

Zobacz najpiękniejsze turystyczne miejsca na mapie Polski

Jeśli chcesz w trakcie wakacji być bliżej natury, to Kaszuby są miejscem idealnym. Warto zobaczyć w trakcie pobytu tutaj wyjątkowe zabytki, a także niepowtarzalne uroki przyrody. Zachęcamy do wynajęcia na naszej stronie domu w Borach Tucholskich lub ich okolicach, by móc cieszyć się bliskością jezior i okolicą stworzoną do wycieczek pieszych i rowerowych. Sprawdź koniecznie, jakie atrakcje turystyczne czekają na Twoją rodzinę i gdzie najlepiej zabrać dzieci na wspólne wczasy.