Zoo Egzotyczne w Tuchlinie

Park Edukacyjny Zoo Egzotyczne Kaszuby, Tuchlino

Jak dojechać do Zoo w Tuchlinie:

Tuchlino 13, 83-340 Tuchlino (woj. pomorskie, powiat kartuski, gmina Sierakowice)
54°18’44″N
17°51’27″E
Wystawa zwierząt egzotycznych: ryb, płazów, gadów, ptaków, pająków, owadów oraz małych ssaków (koty, świnki morskie, króliki)
Liczne atrakcje w budynku i przed nim
Obiekt klimatyzowany
Link do strony: https://zookaszuby.pl/, https://www.facebook.com/ZooEgzotyczneKaszuby/
Dla kogo: dorośli i dzieci
Wjazd wolny na parking, płacimy za wizytę w zoo (różne opcje cenowe)
Parking: przed wejściem, za darmo
Toaleta: w budynku, z przewijakiem
Gastronomia: restauracja, automaty z kawą, napojami, lody

Atrakcje w Zoo w Tuchlinie:

– spory parking
– plac zabaw pod chmurką
– miejsca do posiedzenia na zewnątrz
– wystawa wielu gatunków zwierząt
– papugarnia, gdzie można karmić papugi
– króliczki i świnki morskie, które można karmić
– kino 2D/3D
– plac zabaw w budynku „Małpi gaj”
– plac zabaw w budynku dla maluszków
– duży ekran z bajkami
– restauracja
– wystawa drzewek bonsai
– sklepik z pamiątkami

O Zoo w Tuchlinie

Tak naprawdę w zoo egzotycznym w Tuchlinie byliśmy już kilka razy. Pierwszy raz na początku działalności, potem systematycznie co 2 lata. Jest to świetne miejsce na wypad z dziećmi. Takie „przyjemne z pożytecznym” – dzieci mają dużą frajdę i przy okazji dowiadują się wiele o różnych zwierzętach. Obiekt bardzo się rozwija, z roku na rok jest coś nowego, dlatego każda nasza wizyta była zawsze udana. Dodam, że obsługa jest bardzo miła, otwarta i pełna troski o zwierzęta. Nie wyciągają ich na siłę, nie przemęczają.

Papugi na brzozie?

Tym razem wybraliśmy się w niedzielne przedpołudnie. Wycieczka zaczęła się oczywiście na placu zabaw pod chmurką i zabawą wielkimi klockami. Nad obiektem krążyły dwie, duże, bardzo intensywnie kolorowe papugi ara, które przysiadały sobie w koronie pobliskiej brzozy. Jak się dowiedzieliśmy w środku, te papugi są bardzo związane z miejscem i nie ma obawy, że odlecą w siną dal..

“Węże, aligatory i inne stwory…”

Tradycyjnie wybraliśmy wersję z przewodnikiem. O określonej godzinie przyszedł pan, który nas oprowadzał. Opowiadał różne ciekawostki w humorystyczny sposób, niektóre zwierzęta wyjmował i prezentował na sobie, a niektóre mogliśmy sami dotykać. Dla dzieci to niesamowita frajda mieć na ramionach kameleona, albo pozwolić chodzić po sobie wielkiemu żukowi. Dla dorosłych zresztą też. Fajnie było pogłaskać wielkiego gada, który ponoć bardzo lubi drapanie pod brodą, albo przytulic węża 🙂 Super był także Patryk (papuga, która lubi oklaski). Zwierząt jest naprawdę wiele, są ryby, żółwie, aligatory, owady – niektóre dość nieładne – różniste pająki, kameleony, gekony, różne gatunki ptaków, węże, żabki, ropuchy, sama już nie pamiętam co jeszcze…

Bo to papugi Boogie-Woogie!

Po głównej wystawie możemy odwiedzić papugarnię. Kupujemy w automacie nektar i wchodzimy! Byliśmy dość wcześnie, więc papugi jeszcze nie zdążyły się najeść. Siadały na nas tak, jak było im wygodnie, na głowie, ramionach, torebkach i piły nektar. Dzieci były zachwycone!

W sali kinowej był wyświetlany film o rekinach 3D, ale dziewczyny wolały zabawę na placu zabaw w środku. Dorośli mogli sobie posiedzieć przy kawce mając dzieci na oku i podziwiać przy okazji „mini lasy” czyli ekosystemy zamknięte w szkle. Na koniec wybraliśmy się na obiad do restauracji – dostępne są dania najbardziej popularne, czyli frytki, dewolaj, nugetsy itp. W restauracji była wystawa drzewek bonsai, niektóre były całkiem leciwe oraz strefa dla maluszka i ekran z bajkami.

A może króliczka?

Przy wyjściu są skrzynki z króliczkami i świnkami morskimi, które można karmić, co było wielką frajdą dla maluszków. Jest także sklepik z pamiątkami utrzymanymi w temacie. Na miejscu można kupić również niektóre zwierzęta, jak króliczki, świnki morskie czy ryby.

Obiekt jest klimatyzowany, w środku jest bardzo przyjemnie. Zoo cały czas się rozwija i wiem, że ostatnio przybyły piękne koty wyjątkowej rasy.

Jeśli planujecie wakacje na Kaszubach z dziećmi, to naprawdę warto odwiedzić Zoo Egzotyczne w Tuchlinie.

zoo w Tuchlinie - plac zabaw Plac zabaw w zoo w Tuchlinie Zabawy w zoo w Tuchlinie

Zoo w Tuchlinie terrarium Zwierzęta w Zoo w Tuchlinie zoo w Tuchlinie - ryby w zoo Zoo w Tuchlinie - zwierzęta egzotyczne Zoo w Tuchlinie zwierzęta i inne atrakcje Egzotyczne ryby w Zoo w Tuchlinie Zoo w Tuchlinie egzotyczne atrakcje Zoo w Tuchlinie Pyton Siatkowy

zoo w Tuchlinie świnki morskie Zoo w Tuchlinie - Boa Dusiciel Wąż w Zoo w Tuchlinie Zoo w Tuchlinie - pajaki Zoo w Tuchlinie jaszczurka Zoo w Tuchlinie egzotyczna jaszczurka

Zoo w Tuchlinie jaszczurki

Zoo w Tuchlinie króliki

Zoo w Tuchlinie zabawy dla najmłodszych Zoo w Tuchlinie atrakcje dla najmłodszych plac zabaw Zoo w Tuchlinie atrakcje dla dzieci plac zabaw