Kąpielisko w Szteklinie (Jezioro Steklin)

Lokalizacja:

Szteklin, Jezioro Szteklin (woj. pomorskie, powiat: starogardzki, gmina: Lubichowo)
53°53’41.1″N
18°25’16.8″E
Kąpielisko ogólnodostępne z pomostem, niestrzeżone
Łagodne wejście, piaszczyste dno
Dla kogo: dorośli i dzieci
Wejście bezpłatne
Parking: przed wejściem, za darmo
Toaleta: przenośna, przy parkingu
Gastronomia: bar w OW Borowiak
Wypożyczalnia sprzętu wodnego: OW Borowiak

Atrakcje na miejscu:

– dużo miejsca do plażowania
– duży pomost
– spory parking
– duży plac zabaw
– czysta woda, przyjemne dno
– łagodne wejście dla dzieci
– miejsca w słońcu i w cieniu
– ławeczki, śmietniki
– można zabrać psa
– bar, toaleta

Kąpielisko

W sąsiedztwie lasów Borów Tucholskich, nad Jeziorem Steklin, tuż obok ośrodka wypoczynkowego Borowiak w Szteklinie znajduje przyjemne, ogólnodostępne kąpielisko. Na brzegu jest bardzo dużo miejsca do plażowania, są miejsca w całkowitym słońcu jak i w cieniu drzew. Jest też kilka ławeczek oraz śmietniki i przenośna toaleta. Możemy rozłożyć się na wygodnej trawce, ponieważ przestrzeni jest wystarczająco, nie ma ścisku. Tuż przy miejscu do plażowania jest spory plac zabaw dla dzieci z boiskiem.

Wejście do wody jest łagodne, piaszczyste i przyjemne – piaseczek jest gładki, nie ma glonów. Całość kąpieliska otoczona jest pomostem, pod którym spokojnie można przejść (dno jest dalej piaszczyste) i wypłynąć na jezioro. Część otoczona pomostem świetnie sprawdza się dla dzieci i nastolatków, a lubiący sobie popływać mogą swobodnie wypłynąć poza pomost. Woda w jeziorze jest czysta i ciepła – jezioro nie jest zbyt duże i jest stosunkowo płytkie.

W pobliskim Borowiaku można wypożyczyć sprzęt pływający – rowery i kajaki oraz zjeść w barze potrawy typu fast-food i lody.

Największą zaletą kąpieliska jest świetne, piaszczyste dno, czysta i ciepła woda oraz naprawdę spora przestrzeń do plażowania. Spędziliśmy tam bardzo miły dzień, odwiedziły nas także dzikie kaczuszki, które były przyjazne i nie bały się kontaktu z ludźmi 🙂

Lokalizacja
53°53’41.1″N
18°25’16.8″E