Domki letniskowe Brodnica Dolna – noclegi

© DomFerie – domki letniskowe Brodnica Dolna

Brodnica Dolna – noclegi, domki

Brodnica Dolna położona jest w powiecie kartuskim nad jeziorem Ostrzyckim i na przesmyku między jeziorem Wielkie Brodno. Miejscowość leży na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, na trasie szlaku wodnego “Kółko Raduńskie”. W sąsiedztwie położone są znane turystycznie miejscowości: Krzeszna, Ostrzyce, Brodnica Górna, Wiezyca, Szymbark. Miejscowośći leży w sercu Szwajcarii Kaszubskiej znanej między innymi z przepięknych widoków. Okolica posiada bogate zaplecze turystyczne, na miejscu są ośrodki wypoczynkowe, domki letniskowe oferujące noclegi dla turystów. W Ostrzycach został utworzony rezerwat “Ostrzycki Las”. W Wieżycy znajduje się punkt widokowy, w Szymbarku Centrum Kultury, gdzie można zobaczyć słynny Dom Do Góry Nogami, zwiedzić skansen, dom Sybiraka, zobaczyć najdłuższą deskę świata. W pobliskich Ostrzycach można wypożyczyć sprzęt pływający, skorzystać z rejsu stateczkiem wycieczkowym, są także korty tenisowe. Do atrakcji sezonowych należy zaliczyć: przejażdżki konne, bryczkami i wozami z zaprzęgiem konnym, loty paralotnią i loty balonowe. Do Trójmiasta jest ok. 60km.

Domki w okolicy

Domek letniskowy nr 114

Brodnica Dolna, Szwajcaria Kaszubska 4,8
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 3 599
Sezon B: 3 599

Przestronny dom z prywatną linią brzegową. Z tarasu, balkonów i okien domu rozciąga się piękny widok na jezioro i okolicę. Do dyspozycji gości prywatny pomost i łódź.

  • liczba osób max: 6
  • liczba sypialni: 5
  • zwierzęta: nie

Atrakcje w okolicy

Szwajcaria Kaszubska

Szwajcaria Kaszubska W 1913 r. po raz pierwszy użyto w polskiej literaturze nazwy Szwajcaria Kaszubska dla określenia części Pojezierza Kaszubskiego obejmującej teren środkowych Kaszub, wokół Kartuz, Somonina, Chmielna i Stężycy. Szwajcaria Kaszubska to obszar charakteryzujący się dużym pofałdowaniem terenu, sporą ilością jezior, małych oczek wodnych i torfowisk. Obejmuje między innymi najwyższe wzniesienie na Niżu Środkowoeuropejskim, jakim jest Czytaj dalej