Domki letniskowe Żuromino – noclegi

© DomFerie – domki letniskowe Żuromino

Żuromino – noclegi, domki

Żuromino to miejscowość położona w powiecie kartuskim nad jeziorem Raduńskim Górnym. Pobliskie miejscowości to: Borucino i Stężyca. Żuromino położone jest na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, w regionie Szwajcarii Kaszubskiej, niemalże w Sercu Kaszub. W rejonie są domki letniskowe, których właściciele poznali walory rekreacyjne rejonu. Dla turystów oferowane są noclegi oraz po drugiej stronie jeziora możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego oraz wykupienia wyżywienia w ośrodku wypoczynkowym. Żuromino i jezioro Raduńskie otaczają lasy, łąki oraz pola uprawne. Położenie działek rekreacyjnych w Żurominie umożliwia podziwianie widoków na jezioro oraz wypoczynek w zacisznej okolicy. Najbardziej znane atrakcje rejonu to Szymbark z centrum kultury i słynnym Domem do Góry Nogami oraz wieloma innymi atrakcjami (na wypad można przeznaczyć cały dzień, na miejscu jest restauracja), wieża widokowa w Wieżycy, park linowy w Szymbarku, jezioro Ostrzyckie, gdzie w sezonie organizowane są rejsy stateczkiem. Polecamy także wycieczkę do Trójmiasta (odległość około 60km), zwiedzanie Gdańska, plażę i relaks w Sopocie, czy wypad nad pełne morze.

Activities

Activities

Domki w okolicy

Domek letniskowy nr 082

Żuromino, Szwajcaria Kaszubska 5

Przestronny dom położony na dużej działce (4300m2), otoczony zielenią, z udogodnieniami dla małych dzieci. Nad jeziorem piękna piaszczysta plaża, wypożyczalnia sprzętu, bar i inne atrakcje.

  • liczba osób max: 6/7
  • liczba sypialni: 3
  • zwierzęta: tylko małe

Domek letniskowy nr 098

Żuromino, Szwajcaria Kaszubska 5
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 3 099
Sezon B: 3 099

Dom położony na brzegu jeziora, z wyjściem z działki nad wodę. Otoczony ogrodem, z tarasu rozciąga się piękny widok na jezioro. W okolicy piaszczysta strzeżona plaża, bar, wypożyczalnia.

  • liczba osób max: 8
  • liczba sypialni: 3
  • zwierzęta: 1 małe

Atrakcje w okolicy

Szwajcaria Kaszubska

Szwajcaria Kaszubska W 1913 r. po raz pierwszy użyto w polskiej literaturze nazwy Szwajcaria Kaszubska dla określenia części Pojezierza Kaszubskiego obejmującej teren środkowych Kaszub, wokół Kartuz, Somonina, Chmielna i Stężycy. Szwajcaria Kaszubska to obszar charakteryzujący się dużym pofałdowaniem terenu, sporą ilością jezior, małych oczek wodnych i torfowisk. Obejmuje między innymi najwyższe wzniesienie na Niżu Środkowoeuropejskim, jakim jest Czytaj dalej