Domki letniskowe Jezioro Raduńskie Dolne – noclegi

© DomFerie – domki letniskowe Jezioro Raduńskie Dolne

Jezioro Raduńskie Dolne – noclegi, domki

Jezioro Raduńskie Dolne to rynnowe jezioro położone w powiecie kartuskim. Nad jeziorem położone są miejscowości: Przewóz, Borzestowska Huta, Łączyńska Huta, Chmielonko. Jezioro Raduńskie Dolne wraz z Raduńskim Górnym tworzyły niegdyś jeden akwen, ale zostały podzielone wraz z powstaniem zapory w Łączynie. Od tej pory wyróżniamy dwa zbiorniki. Jezioro Raduńskie Dolne ma powierzchnię około 646ha i maksymalną głębokość 35m.Jezioro jest dzierżawione przez spółkę, pozwolenie na wędkowanie można wykupić w okolicznych wsiach lub w siedzibie spółki w Somoninie. W jeziorze występują: płoć, węgorz, okoń, leszcz, sielawa, szczupak. Brzeg jest wysoki, kąpiel możliwa jest w miejscach dogodnych naturalnie lub przystosowanych. Dość szybko robi się głęboko. Wejścia do wody są trawiaste. Na brzegu są domki letniskowe oferujące noclegi. Właściciele domków wybudowali pomosty i kładki wędkarskie, a w ośrodkach wypoczynkowych usytuowanych na brzegumożna wypożyczyć sprzęt pływający. Przez oba jeziora Raduńskie przepływa rzeka Radunia, oba wchodzą w skład jezior tworzących szlak wodny “Kółko Raduńskie”. Szlak ciągnie się na długości około 40km, na terenie 10 jezior. Spływ można rozpocząć na jeziorze Stężyckim i zakończyćna jeziorze Ostrzyckim. W okolicy są punkty widokowe (Jastrzębia Góra koło Ostrzyc i Wieżyca), ośrodki wczasowe, Szymbark z centrum kultury, jezioro Ostrzyckie. Do Trójmiasta jest około 50km.

Domki w okolicy

Domek letniskowy nr 007

Chmielno, Szwajcaria Kaszubska 5
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 2 499
Sezon B: 2 199

Domek z pięknym widokiem na jezioro położony w Chmielnie. Blisko kąpielisko, na działce dodatkowy domek rekreacyjny i drugi taras do biesiadowania.

  • liczba osób max: 5
  • liczba sypialni: 2
  • zwierzęta: tylko małe

Domek letniskowy nr 026

Chmielno, Szwajcaria Kaszubska 5
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 2 999
Sezon B: 2 699

Wygodny i dobrze wyposażony dom położony w cichej okolicy. Niedaleko piękna plaża w Chmielnie z wypożyczalnią sprzętu pływającego i rowerów, restauracje. Świetna baza wypadowa do zwiedzania Kaszub, blisko do Kartuz.

  • liczba osób max: 8
  • liczba sypialni: 3
  • zwierzęta: tylko malutkie

Atrakcje w okolicy

Szwajcaria Kaszubska

Szwajcaria Kaszubska W 1913 r. po raz pierwszy użyto w polskiej literaturze nazwy Szwajcaria Kaszubska dla określenia części Pojezierza Kaszubskiego obejmującej teren środkowych Kaszub, wokół Kartuz, Somonina, Chmielna i Stężycy. Szwajcaria Kaszubska to obszar charakteryzujący się dużym pofałdowaniem terenu, sporą ilością jezior, małych oczek wodnych i torfowisk. Obejmuje między innymi najwyższe wzniesienie na Niżu Środkowoeuropejskim, jakim jest Czytaj dalej