Domki letniskowe Jezioro Raduńskie Górne – noclegi

© DomFerie – domki letniskowe Jezioro Raduńskie Górne
© DomFerie – domki letniskowe Jezioro Raduńskie Górne

Jezioro Raduńskie Górne – noclegi, domki

Jezioro Raduńskie Górne położone jest na terenie Szwajcarii Kaszubskiej, w samym jej centrum. Wokół jeziora położone są znane turystyczne miejscowości: Borucino, Żuromino, Borzestowska Huta, Wygoda Łączyńska, gdzie znajdują się domki letniskowe i wczasowe oferujące noclegi oraz zaplecze gastronomiczne. Jezioro Raduńskie Górne to długie jezioro rynnowe o powierzchni 392 ha, średniej głębokości 15,5m i najgłębszym punktem 43m. Ma długą linię brzegową, a w jeziorze występują gatunki ryb: sielawa, leszcz, płoć, szczupak, węgorz. Jezioro użytkuje od wielu lat spółka prywatna, pozwolenie na wędkowanie wykupuje się na miejscu. Bywa, że brzeg nie jest dostępny do kąpieli, ale wejść do wody jest wiele, również dla dzieci. Brzeg jest w większości trawiasty. Przez jezioro przepływa rzeka Radunia, a wraz z innymi okolicznymi jeziorami Raduńskie Górne stanowi szlak wodny “Kółko Raduńskie”. Szlak ciągnie się na długości około 40km, na terenie 10 jezior. Spływ można rozpocząć na jeziorze Stężyckim i zakończyć na jeziorze Ostrzyckim. W okolicy są punkty widokowe (Jastrzębia Góra koło Ostrzyc i Wieżyca), ośrodki wczasowe, Szymbark z centrum kultury, jezioro Ostrzyckie. Do Trójmiasta jest około 50km.

Domki w okolicy

Domek letniskowy nr 016

Borucino, Szwajcaria Kaszubska Nowość

Dom położony na skrajnej działce, otoczony zielenią. Na działce piaskownica i huśtawka. Do dyspozycji łódka wędkarska. Blisko do jeziora z łagodnym wejściem.

  • liczba osób max: 5
  • liczba sypialni: 2
  • zwierzęta: tak

Domek letniskowy nr 098

Żuromino, Szwajcaria Kaszubska 5
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 3 299
Sezon B: 3 299

Dom położony na brzegu jeziora, z wyjściem z działki nad wodę. Otoczony ogrodem, z tarasu rozciąga się piękny widok na jezioro. W okolicy piaszczysta strzeżona plaża, bar, wypożyczalnia.

  • liczba osób max: 8
  • liczba sypialni: 3
  • zwierzęta: 1 małe

Atrakcje w okolicy

Szwajcaria Kaszubska

Szwajcaria Kaszubska W 1913 r. po raz pierwszy użyto w polskiej literaturze nazwy Szwajcaria Kaszubska dla określenia części Pojezierza Kaszubskiego obejmującej teren środkowych Kaszub, wokół Kartuz, Somonina, Chmielna i Stężycy. Szwajcaria Kaszubska to obszar charakteryzujący się dużym pofałdowaniem terenu, sporą ilością jezior, małych oczek wodnych i torfowisk. Obejmuje między innymi najwyższe wzniesienie na Niżu Środkowoeuropejskim, jakim jest Czytaj dalej