Domki letniskowe Łączyńska Huta – noclegi

Łączyńska Huta domki letniskowe, noclegi © DomFerie – domki letniskowe Łączyńska Huta

Łączyńska Huta – noclegi, domki

Łączyńska Huta to miejscowość położona w powiecie kartuskim nad jeziorem Raduńskim Dolnym na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. We wsi znajduje się zabytkowy budynek folwarczny sprzed 200 lat. Przy miejscowości znajduje się zatoka jeziora Raduńskiego Dolnego zwana Moczadłem, którą od jeziora oddziela półwysep Paszk . Na Paszku znajduje się wzniesienie Sobótkowa Góra, z której widać jeziora: Raduńskie, Nierzestowo i Łączyńśkie. Wokół jeziora Raduńskiego znajdują się domki letniskowe oraz ośrodki oferujące noclegi, jest także zaplecze gastronomiczne. Jeziora Raduńskie należą do szlaku wodnego “Kółka Raduńskiego”. W okolicy można wypożyczyć sprzęt pływający oraz znajdują się stadniny koni. Łączyńska Huta położona jest w sercu Kaszub, w okolicy znajdują się znane turystycznie miejscowości: Borucino, Stężyca, Wieżyca, Chmielno. Borucino. Najbardziej znane atrakcje to: Centrum w Szymbarku (odległość 20km) z Domem do góry nogami, najdłuższą deską na świecie, domem Sybiraka z łagrem i wagonem, browarem kaszubskim i wieloma innymi atrakcjami (na wizytę można przeznaczyć cały dzień), park linowy także w Szymbarku, wieża widokowa w Wieżycy. W Ostrzycach (10km) znajdują się wypożyczalnie sprzętu wodnego, korty tenisowe, pole do mini golfa, park linowy. Do atrakcji sezonowych należy zaliczyć rejsy stateczkiem wycieczkowym, przejażdżki konne, bryczkami i wozami z zaprzęgiem konnym, loty paralotnią i loty balonowe. Do Trójmiasta jest ok 60km.

Domki w okolicy

Domek letniskowy nr 067

Łączyńska Huta, Szwajcaria Kaszubska 5
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 1 749
Sezon B: 1 559

Dobrze wyposażony domek z dużym, zadaszonym tarasem, na otoczonej zielenią działce spory basen. W sąsiedztwie plac zabaw, siłownia na powietrzu i boisko do gier.

  • liczba osób max: 6
  • liczba sypialni: 2
  • zwierzęta: nie

Być może zainteresują Cię jeziora i miejscowości w okolicy

Atrakcje w okolicy

Szwajcaria Kaszubska

Szwajcaria Kaszubska W 1913 r. po raz pierwszy użyto w polskiej literaturze nazwy Szwajcaria Kaszubska dla określenia części Pojezierza Kaszubskiego obejmującej teren środkowych Kaszub, wokół Kartuz, Somonina, Chmielna i Stężycy. Szwajcaria Kaszubska to obszar charakteryzujący się dużym pofałdowaniem terenu, sporą ilością jezior, małych oczek wodnych i torfowisk. Obejmuje między innymi najwyższe wzniesienie na Niżu Środkowoeuropejskim, jakim jest Czytaj dalej