Domki letniskowe Grzybno

Grzybno - noclegi, domki

© DomFerie – domki letniskowe Grzybno

Grzybno położone jest w powiecie kartuskim w okolicy jeziora Białego i Klasztornego. Miejscowość usytuowana jest tuż pod Kartuzami. W okolicy są piękne lasy, zwłaszcza w okolicy jeziora Białego, gdzie można uprawiać turystykę pieszą i rowerową. Nad oboma jeziorami są dobrze zagospodarowane kąpieliska gminne. Dzięki bliskości miasta oraz umiejscowieniu pośród lasów i nad wodą w okolicy są domki letniskowe, gdzie można zarezerwować noclegi. W samych Kartuzach jest jest skansen, kolegiata z charakterystycznym sklepieniem w kształcie wieka trumny, erem, refektarz, neogotycki kościół. Wokół jeziora Klasztornego prowadzi trasa spacerowa zwana Gajem Świętopełka. Kartuzy określane są stolicą Kaszub (do tego tytułu aspirują również Kościerzyna, a nawet Gdańsk). W Chmielnie (12km) znajduje się Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów, przy “kaczym rynku” nad jeziorem Białym stoi szkieletowa checz kaszubska, jest także grodzisko, warto również odwiedzić warsztat garncarki Genius (można nawet wykonać swój własny garnek). Ze wzgórza zwanego Biskupią Górą można podziwiać panoramę Chmielna i jezior Białego, Kłodna i jeziora Raduńskiego Dolnego. Tuż przy Chmielnie znajdują się miejscowości Chmielonko. W Chmielonku możemy zobaczyć młyn spiętrzający wodę do wysokości 1,5m, położony nad rzeką Radunią. Do Trójmiasta jest około 30km, warto więc wybrać się na wycieczkę do Gdańska czy Gdyni lub na piaszczyste plaże i na molo w Sopocie.

Domki w okolicy

Domek letniskowy nr 013

Sytna Góra, Szwajcaria Kaszubska 5
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 1 599
Sezon B: 1 399

Pięknie położony domek z malowniczym widokiem. Dwa niezależne poziomy, cicha i spokojna okolica, blisko do Trójmiasta. Do czystego jeziora 50m, wyjście przez furtkę. Kajak, plac zabaw dla dzieci.

 • liczba osób max: 8
 • liczba sypialni: 2
 • zwierzęta: tak

Domek letniskowy nr 047

Cieszonko, Szwajcaria Kaszubska 5
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 1 749
Sezon B: 1 499

Przytulny domek położony na wysokim brzegu Jeziora Sianowskiego z pięknym widokiem na jezioro i okolicę. Na działce huśtawka, zjeżdżalnia, trampolina, piaskownica. Poza sezonem można wynająć na min. 4 noce.

 • liczba osób max: 4/8
 • liczba sypialni: 3
 • zwierzęta: tak

Domek letniskowy nr 076

Dzierżążno, okolice Trójmiasta 4,8
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 1 499
Sezon B: 1 299

Domek z widokiem na jezioro, do wody jest 30m, a do ładnego kąpieliska 150m. Dom położony w niedalekiej odległości od Trójmiasta, w okolicy jest kilka jezior i lasy. Do dyspozycji 2 rowery, huśtawka i garaż.

 • liczba osób max: 5/6
 • liczba sypialni: 2
 • zwierzęta: tylko małe

Domek letniskowy nr 112

Grzybno, Szwajcaria Kaszubska 5

Dom położony w zacisznej okolicy, otoczony lasem. Dom przyjazny dzieciom, do dyspozycji 4 sypialnie, plac zabaw, trampolina. W okolicy duże kąpielisko z łagodnym wejściem.

 • liczba osób max: 6/8
 • liczba sypialni: 4
 • zwierzęta: tylko małe

Atrakcje w okolicy

Szwajcaria Kaszubska

Szwajcaria KaszubskaW 1913 r. po raz pierwszy użyto w polskiej literaturze nazwy Szwajcaria Kaszubska dla określenia części Pojezierza Kaszubskiego obejmującej teren środkowych Kaszub, wokół Kartuz, Somonina, Chmielna i Stężycy. Szwajcaria Kaszubska to obszar charakteryzujący się dużym pofałdowaniem terenu, sporą ilością jezior, małych oczek wodnych i torfowisk. Obejmuje między innymi najwyższe wzniesienie na Niżu Środkowoeuropejskim, jakim jest Czytaj dalej