Domki letniskowe Cieszonko – noclegi

© DomFerie – domki letniskowe Cieszonko

Cieszonko – noclegi, domki

Cieszonko położone jest w gminie Kartuzy nad Jeziorem Sianowskim, w otoczeniu lasów, na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowwego. W pobliżu znajduje się także drugie jezioro – Osuszyno oraz kilka małych jeziorek. W lasach są trakty piesze i rowerowe. Nad jeziorami znajdują się domki letniskowe w zabudowie rozproszonej, także wypoczywający znajdą tutaj spokój i ciszę. W pobliskim Sianowie mieści się znane kaszubskie sanktuarium maryjne, które jest celem wielu pielgrzymek Kaszubów. W odległości ok. 5km znajduje się Park Gigantów, gdzie jest wiele atrakcji dla dzieci. W odległości ok. 8km znajduje się także Zamek w Łapalicach – ogromny, nieskończony zamek budowany w latach 90 XXw. Do Kartuz jest 15km. W Kartuzach można zobaczyć zabytkowy Kościół Klasztorny, wybrać się na spacer dookoła Jeziora Klasztornego z Gajem Świętopełka, zwiedzić Starą Parowozownię oraz Muzeum Kaszubskie i Muzeum Ceramiki Neclów, gdzie w sezonie organizowane są warsztaty. Cieszonko położone jest wśród czystych lasów, niedaleko znajduje się kilka rezerwatów przyrody: Lubygość, kurze Grzędy, Staniszewskie Zdroje, Kamienna Góra oraz piekny kompleks leśny Lasy Mirachowskie z Grotami Mirachowskimi. Do Trójmiasta jest 45km, także można organizować wypady nad morze, do Gdyni, Gdańska i Sopotu oraz korzystać z atrakcji miejskich i licznych imprez.

Domki w okolicy

Domek letniskowy nr 047

Cieszonko, Szwajcaria Kaszubska 5
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 2 649
Sezon B: 2 099

Przytulny domek położony na wysokim brzegu Jeziora Sianowskiego z pięknym widokiem na jezioro i okolicę. Na działce huśtawka, zjeżdżalnia, trampolina, piaskownica. Poza sezonem można wynająć na min. 5 nocy.

  • liczba osób max: 4/8
  • liczba sypialni: 3
  • zwierzęta: tak

Być może zainteresują Cię jeziora i miejscowości w okolicy

Atrakcje w okolicy

Szwajcaria Kaszubska

Szwajcaria Kaszubska W 1913 r. po raz pierwszy użyto w polskiej literaturze nazwy Szwajcaria Kaszubska dla określenia części Pojezierza Kaszubskiego obejmującej teren środkowych Kaszub, wokół Kartuz, Somonina, Chmielna i Stężycy. Szwajcaria Kaszubska to obszar charakteryzujący się dużym pofałdowaniem terenu, sporą ilością jezior, małych oczek wodnych i torfowisk. Obejmuje między innymi najwyższe wzniesienie na Niżu Środkowoeuropejskim, jakim jest Czytaj dalej