Domki letniskowe Jezioro Sianowskie – noclegi

© DomFerie – domki letniskowe Jezioro Sianowskie

Jezioro Sianowskie – noclegi, domki

Jezioro Sianowskie położone jest w gminie Kartuzy, na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, przy miejscowościach Sianowo, Cieszonko, Rzym i Cieszenie. Jest to jezioro rynnowe, otoczone częściowo lasami. Z wysokiego brzegu roztaczają się piękne widoki na jezioro i okolicę. Nieopodal jeziora rozpościerają się Lasy Mirachowskie. W jeziorze jest czysta woda, a otaczające tereny są naturalnie zachowane. Obszar jeziora objęty jest szczególna ochroną w ramach rezerwatu Natura 2000 Dolina Górnej Łeby. Wypoczywający znajdą tam ciszę, spokój oraz kontakt z naturą. Nad jeziorem są domki letniskowe, ale w zabudowie rozproszonej, można rezerwować noclegi. Brzeg jeziora jest dostępny do kąpieli, wejścia są naturalne, trawiaste i dogodne dla dzieci (pod nadzorem dorosłych). Jezioro ma powierzchnię 76ha, a maksymalna głębokości to ponad 15m. Nieopodal znajduje się drugie, mniejsze Jezioro Oszuszyno, położone przy miejscowości Rzym. Brzeg tego jeziora jest także dostępny do kąpieli, wejście jest naturalne, trawiaste, przy Rzymie jest kąpielisko z pomostem. Jezioro Osuszyno to prywatne jezioro, regularnie zarybiane, cenione przez wędkarzy. Jest to głębokie jezioro (głębokość maksymalna 40m), o powierzchni 36ha, występują: karp, węgorz, amur, płoć, szczupak, lin. Zezwolenie wykupuje się na miejscu.

Domki w okolicy

Domek letniskowy nr 047

Cieszonko, Szwajcaria Kaszubska 5
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 1 749
Sezon B: 1 499

Przytulny domek położony na wysokim brzegu Jeziora Sianowskiego z pięknym widokiem na jezioro i okolicę. Na działce huśtawka, zjeżdżalnia, trampolina, piaskownica. Poza sezonem można wynająć na min. 4 noce.

  • liczba osób max: 4/8
  • liczba sypialni: 3
  • zwierzęta: tak

Być może zainteresują Cię jeziora i miejscowości w okolicy

Atrakcje w okolicy

Szwajcaria Kaszubska

Szwajcaria Kaszubska W 1913 r. po raz pierwszy użyto w polskiej literaturze nazwy Szwajcaria Kaszubska dla określenia części Pojezierza Kaszubskiego obejmującej teren środkowych Kaszub, wokół Kartuz, Somonina, Chmielna i Stężycy. Szwajcaria Kaszubska to obszar charakteryzujący się dużym pofałdowaniem terenu, sporą ilością jezior, małych oczek wodnych i torfowisk. Obejmuje między innymi najwyższe wzniesienie na Niżu Środkowoeuropejskim, jakim jest Czytaj dalej