Domki letniskowe Nowa Huta – noclegi

© DomFerie – domki letniskowe Nowa Huta

Nowa Huta – noclegi, domki

Nowa Huta położona jest pod Miłoszewem w województwie pomorskim. Miejscowość leży w otoczeniu sześciu jezior oraz w sąsiedztwie lasów Mirachowskich. W pobliżu jest wiele rezerwatów przyrody. Nad jeziorami znajdują się domki letniskowe, gdzie można rezerwować noclegi. W lasach jest wiele tras rowerowych i pieszych, można podziwiać piękne krajobrazy. Lasy Mirachowskie to bardzo duży kompleks leśny, w niektórych miejscach można obserwować przyrodę w jej nietkniętej formie. W skład kompleksu wchodzi aż sześć rezerwatów:, Kurze Grzędy, Leśne Oczko, Staniszewskie Błoto, Staniszewskie Zdroje,,Żurawie Błota, Szczelina Lechicka Jezioro Turzycowe i Jezioro Lubogoszcz. Do wszystkich rezerwatów można dotrzeć na rowerze lub pieszo. Przy Jeziorze Lubogoszcz znajdują się także bardzo ciekawe Groty Mirachowskie. Z Nowej Huty można wybrać się do Sianowa (8km), gdzie znajduje się sławne kaszubskie Sanktuarium Maryjne, a także do Stryszej Budy (5km), gdzie jest Park Gigantów z atrakcjami dla dzieci. Do Sierakowic z pełnym zaopatrzeniem jest 15km, a do Kartuz 20km. W Kartuzach można zobaczyć zabytkowy Kościół Klasztorny, Gaj Świętopełka na trasie wokół Jeziora Klasztornego, muzeum Kaszubskie oraz Starą Parowozownię. Dodatkowo jest kino, wiele sklepów, restauracje, pub, dyskoteka, a latem organizowane są imprezy sezonowe i tematyczne. Do Trójmiasta jest ok. 60km.

Domki w okolicy

Domek letniskowy nr 045

Nowa Huta, Szwajcaria Kaszubska 5
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 3 199
Sezon B: 3 199

Domek przepięknie położony na olbrzymiej, 1ha działce. Z tarasu i działki rozciąga się wspaniały widok na okolicę. Cisza, spokój i pełen relaks na łonie natury. Na działce plac zabaw z kuchnią dla dzieci.

  • liczba osób max: 6/8
  • liczba sypialni: 3
  • zwierzęta: tak

Być może zainteresują Cię jeziora i miejscowości w okolicy

Atrakcje w okolicy

Szwajcaria Kaszubska

Szwajcaria Kaszubska W 1913 r. po raz pierwszy użyto w polskiej literaturze nazwy Szwajcaria Kaszubska dla określenia części Pojezierza Kaszubskiego obejmującej teren środkowych Kaszub, wokół Kartuz, Somonina, Chmielna i Stężycy. Szwajcaria Kaszubska to obszar charakteryzujący się dużym pofałdowaniem terenu, sporą ilością jezior, małych oczek wodnych i torfowisk. Obejmuje między innymi najwyższe wzniesienie na Niżu Środkowoeuropejskim, jakim jest Czytaj dalej