Domki letniskowe Pręgowo – noclegi

© DomFerie – domki letniskowe Pręgowo

Pręgowo – noclegi, domki

Pręgowo położone jest w powiecie gdańskim nad rzeką Radunią, w gminie Kolbudy. Miejscowość położona jest zaledwie 20km od Gdańska. Początki osady sięgają czasów średniowiecza. W Pręgowie jest zabytkowy kościół z XV- wieczymi malowidłami i wyposażeniem z XVII i XVIII w. W okolicy są głównie pola uprawne i łąki. Natomiast, za Pręgowem, kierując się na Babidół rozciągają się grzybne lasy. W okolicy są domki letniskowe, oferujące noclegi. Na terenie nadleśnictwa Kolbudy zorganizowane są liczne ścieżki piesze i rowerowe. Cały czas rozbudowywana jest trasa “Wielka Pętla” w zamiarze ponad 200km trakt obejmujący również szlaki wodne. Nad Jeziorem Łapino (ok.3km) znajduje się elektrownia wodna zbudowana w 1925 roku, a w pobliskich lasach rezerwat Jar Reknicy. Do W odległym o około 15km Przywidzu (miejscowości, która liczy sobie ponad 600 lat) znajdują się: Jezioro Przywidzkie, czyste jezioro z kąpieliskiem gminnym i wypożyczalnią sprzętu wodnego oraz prowadząca wokół ścieżką edukacyjną, przy jego północnym brzegu rosną dwie zrośnięte lipy drobnolistne – pomnik przyrody, rezerwat “Wyspa na Jeziorze Przywidzkim”, wczesnośredniowieczne grodzisko z dobrze zachowanym wałem ochronnym nad Jeziorem Przywidzkim, kościół p. w. Franciszka Ksawerego z 1903 r. – obecnie kaplica cmentarna z pięknymi organami oraz wyciąg narciarski i park przygody (park linowy, paintball, ścianki, quady). Pręgowa można dojechać autobusami z Gdańska (przez Kowale i Kolbudy).

Domki w okolicy

Domek letniskowy nr 073

Pręgowo, okolice Trójmiasta 5
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 4 399
Sezon B: 3 799

Świetnie wyposażony, przestronny dom z własnym podgrzewanym solarnie basenem położony 20 km od centrum Gdańska w malowniczej, zacisznej okolicy. Na działce stół do tenisa stołowego, wędzarnia oraz wiata na samochód.

  • liczba osób max: 8
  • liczba sypialni: 4
  • zwierzęta: tylko malutkie

Być może zainteresują Cię jeziora i miejscowości w okolicy

Atrakcje w okolicy

okolice Trójmiasta

okolice Trójmiasta Tereny położone w odległości do 30km do Trójmiasta, czyli maksymalnie 30 minut samochodem do Gdyni, Sopotu lub Gdańska. Główne jeziora regionu to Kamień, Sitno, Wysoka, Głębokie. Są to tereny wypoczynkowe, porośnięte lasami, malowniczo położone nad jeziorami. Wielu mieszkańców Trójmiasta ma tam swoje domki letniskowe oraz udostępnia noclegi turystom. Dzięki swemu położeniu – jedną nogą w Czytaj dalej