Domki letniskowe Szarlota – noclegi

© DomFerie – domki letniskowe Szarlota

Szarlota – noclegi, domki

Szarlota to wieś położona w gminie Kościerzyna nad Jeziorem Osuszyno. Miejscowość leży tuż za miastem Kościerzyna, w otoczeniu lasów. Niedaleko znajdują się inne jeziora Wierzysko i Sudomie oraz kilka innym, mniejszych jezior. Nad Jeziorem Osuszyno znajdują się ośrodki wypoczynkowe oraz domki letniskowe, gdzie turyści mogą rezerwować noclegi. Do Kościerzyny jest ok. 1,5km – jest chodnik, można także dojechać rowerem. W Kościerzynie są: aquapark, kino, galeria, handlowa, dyskonty spożywcze, różne sklepy, restauracje, puby i dyskoteka. Można także odwiedzić muzea: kolejnictwa (Stara parowozownia), akordeonu, amerykańskich samochodów, Ziemi Kościerskiej oraz zabytkowe kościoły. Nieopodal Kościerzyny, w Łubianie (6km) znajdują się Zakłady Produkcji Porcelany Łubiana, gdzie można umówić się na zwiedzanie fabryki i poznanie procesu wytwórczego znanego polskiego producenta. Warto także wybrać się do Szymbarku z Centrum Promocji Regionu (ok. 50km), gdzie znajduje się dom do góry nogami, Kaszubski Świat Bajek, lokalny browar i restauracja, oryginalne chaty, bunkier Gryfa Pomorskiego oraz wiele innych atrakcji. Do Gołubia z ogrodem botanicznym jest 20km, a kilka kilometrów za Gołubiem znajdują się kurhany w Uniradze pięknie położone w lesie. Do Bytowa jest ok. 30km (Zamek Krzyżacki, aquapark), do Kartuz ok. 40km, a do Trójmiasta ok. 70km.

Domki w okolicy

Domek letniskowy nr 077

Szarlota, Wdzydze Kiszewskie 4,8

Domek położony w sąsiedztwie lasu, tuż za Kościerzyną. Nad jeziorem jest ośrodek wypoczynkowy, gdzie można wykupić wyżywienie. Na działce miejsce na ognisko i stół biesiadny.

  • liczba osób max: 6
  • liczba sypialni: 2
  • zwierzęta: tylko małe

Być może zainteresują Cię jeziora i miejscowości w okolicy

Atrakcje w okolicy

Wdzydze Kiszewskie

Wdzydze Kiszewskie Czyste, naturalne tereny położone na obszarze Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego o przewadze terenów leśnych, sąsiadujące na południu z Borami Tucholskimi. Głównym jeziorem regionu i przy okazji największym jeziorem Kaszub jest Jezioro Wdzydze. Jezioro to połączone z rzeką Wdą nazywane jest czasem Morzem Kaszubskim. Ze swoim zapleczem stanowi świetny i doceniany przez turystów akwen do uprawiania sportów Czytaj dalej