Domki letniskowe Jezioro Żołnowo / Sudomie – noclegi

© DomFerie – domki letniskowe Jezioro Żołnowo / Sudomie

Jezioro Żołnowo / Sudomie – noclegi, domki

Jezioro Żołnowo położone jest w powiecie kościerskim w sąsiedztwie jeziora Sudomie. Okoliczne miejscowości to: Grzybowo i Sycowa Huta. Jest to jezioro rynnowe o powierzchni 29ha i najgłębszym miejscu 6m. Jezioro ma mocno porośnięty brzeg, w większości niedostępny do kąpieli. Na brzegu jest wiele pomostów wędkarskich, z których można zarówno łowić jak i kąpać się. W jeziorze występują: leszcze, okonie, ukleje. Zezwolenie na wędkowanie wykupuje się w Kościerzynie w sklepie wędkarskim. W sąsiedztwie jeziora Żołnowo jest kilka innych jezior: duże Sudomie, Osuszyno, mniejsze: Suminko, Babiniec, Oczko, Czarne. Większość z jezior jest połączona rzekami lub przesmykami, można wybrać się na dłuższą wycieczkę tym szlakiem. W okolicy są domki letniskowe, gdzie turyści mogą wykupić noclegi. Jezioro Sudomie położone jest w powiecie kościerskim, niedaleko miejscowości Grzybowo, Łubiana i około 5 km od Kościerzyny. Jest to jezioro wytopiskowe, o powierzchni około 174ha i maksymalnej głębokości 13m. Jezioro Sudomie ma bardzo zróżnicowaną linię brzegową, brzeg jest w większości dostępny do kąpieli. Przy kąpieliskach brzeg jest trawiasty, łagodny i nadaję się do kąpieli dla dzieci. Wokół jeziora są domki letniskowe oferujące noclegi oraz ośrodek wczasowy, gdzie można wypożyczyć sprzęt i wykupić wyżywienie. Jezioro Sudomie jest czyste i rybne. Występujące w nim gatunki ryb to okonie, leszcze, węgorze, szczupaki, ukleje, liny. Zezwolenie na wędkowanie wykupuje się w Kościerzynie w sklepie wędkarskim. Na brzegu jest wiele pomostów wędkarskich oraz miejscami jest sporo trzcin. Przez jezioro prowadzi szlak wodny (kajakowy) Graniczna ? Trzebiocha. Wokół jeziora i w okolicy są trasy rowerowe i piesze. Jezioro otoczone jest lasem, polami oraz działkami letniskowymi.

Domki w okolicy

Domek letniskowy nr 012

Grzybowo, Wdzydze Kiszewskie 4,9
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 2 349
Sezon B: 1 949

Domek otoczony zielenią, położony w malowniczej, zacisznej okolicy. Na działce znajduje się altanka, hamak, huśtawka oraz murowany grill. Do dyspozycji jest prywatny pomost.

  • liczba osób max: 4/6
  • liczba sypialni: 2
  • zwierzęta: tylko małe

Domek letniskowy nr 121

Grzybowo, Wdzydze Kiszewskie 4,9
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 1 799
Sezon B: 1 799

Dom otoczony zielenią, położony w malowniczej okolicy. Idealne miejsce dla osób ceniących kontakt z naturą. Bliska odległość do jeziora, do dyspozycji jest duży pomost oraz wiata biesiadna.

  • liczba osób max: 3
  • liczba sypialni: 1
  • zwierzęta: tylko małe

Domek letniskowy nr 122

Grzybowo, Wdzydze Kiszewskie 5

Duży i komfortowy dom położony nad samym brzegiem jeziora. Do dyspozycji gości jest pomost, kajak i platforma biesiadna z pięknym widokiem na jezioro. Na działce jest wiata biesiadna i huśtawka.

  • liczba osób max: 6
  • liczba sypialni: 3
  • zwierzęta: tylko małe

Być może zainteresują Cię jeziora i miejscowości w okolicy

Atrakcje w okolicy

Wdzydze Kiszewskie

Wdzydze Kiszewskie Czyste, naturalne tereny położone na obszarze Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego o przewadze terenów leśnych, sąsiadujące na południu z Borami Tucholskimi. Głównym jeziorem regionu i przy okazji największym jeziorem Kaszub jest Jezioro Wdzydze. Jezioro to połączone z rzeką Wdą nazywane jest czasem Morzem Kaszubskim. Ze swoim zapleczem stanowi świetny i doceniany przez turystów akwen do uprawiania sportów Czytaj dalej