Jezioro Wdzydze

Ogólne

Jezioro Wdzydze kaszuby

Jezioro Wdzydze położone jest w powiecie kościerskim na terenie Borów Tucholskich w otoczeniu miejscowości: Borsk, Wdzydze Kiszewskie, Wdzydze Tucholskie. Akwen Wdzydze obejmuje pięć jezior połączonych ze sobą: Wdzydze, Gołuń, Radolne, Słupinko i Jelenie. Powierzchnia akwenu wynosi ponad 1400ha. Wszystkie jeziora składowe położone są na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Na jeziorze Wdzydze są liczne wyspy, w tym zamieszkała: Ostrów Wielki, Ostrów Mały i Glonek, Sorka, Przerost i Wyspa Sidły. Przez jezioro przepływa rzeka Wda. Ze względu na swoje rozmiary akwen nazywany jest Morzem Kaszubskim. W akwenie żyje wiele gatunków ryb: ryby łososiowate, leszcze, płocie, okonie, sandacze, szczupaki. Zezwolenie na wędkowanie wykupuje się w sklepach wędkarskich w Kościerzynie oraz na miejscu w recepcjach ośrodków i hoteli. Brzegi akwenu są dostępne do kąpieli, wejść jest bardzo wiele, są naturalne, trawiaste oraz zagospodarowane w ośrodkach wypoczynkowych. Wokół jest także wiele domków letniskowych, gdzie także można wykupić noclegi. Okolice akwenu Wdzydze są popularne turystycznie, ze swoim zapleczem stanowi świetny i doceniany przez turystów akwen do uprawiania sportów wodnych oraz wypoczynku rekreacyjnego.

Domek letniskowy nr 053

Borsk, Wdzydze i okolice Nowość
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 1 610
Sezon B: 1 350

Dom położony w odległości 50 m od jeziora Wdzydze, w sąsiedztwie ośrodka wypoczynkowego. W okolicy znajduje się wiele atrakcji turystycznych: stadniny koni, wypożyczalnie łodzi, restauracje.

  • liczba osób max: 4/6
  • liczba sypialni: 2
  • akceptacja zwierząt: tak

Domek letniskowy nr 055

Borsk, Wdzydze i okolice Nowość
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 1 599
Sezon B: 1 498

Przytulny dom położony w atrakcyjnej turystycznie miejscowości. W okolicy znajdują się ośrodki wypoczynkowe w których można wykupić wyżywienie, wypożyczalnie sprzętu wodnego, kąpieliska.

  • liczba osób max: 6
  • liczba sypialni: 2
  • akceptacja zwierząt: tak

Wdzydze i okolice

Wdzydze i okoliceCzyste, naturalne tereny położone na obszarze Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego o przewadze terenów leśnych, sąsiadujące na południu z Borami Tucholskimi. Głównym jeziorem regionu i przy okazji największym jeziorem Kaszub jest Jezioro Wdzydze. Jezioro to połączone z rzeką Wdą nazywane jest czasem Morzem Kaszubskim. Ze swoim zapleczem stanowi świetny i doceniany przez turystów akwen do uprawiania sportów Read more