Domki letniskowe Jezioro Wdzydze – noclegi

© DomFerie – domki letniskowe Jezioro Wdzydze

Jezioro Wdzydze – noclegi, domki

Jezioro Wdzydze położone jest w powiecie kościerskim na terenie Borów Tucholskich w otoczeniu miejscowości: Borsk, Wdzydze Kiszewskie, Wdzydze Tucholskie. Akwen Wdzydze obejmuje pięć jezior połączonych ze sobą: Wdzydze, Gołuń, Radolne, Słupinko i Jelenie. Powierzchnia akwenu wynosi ponad 1400ha. Wszystkie jeziora składowe położone są na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Na jeziorze Wdzydze są liczne wyspy, w tym zamieszkała: Ostrów Wielki, Ostrów Mały i Glonek, Sorka, Przerost i Wyspa Sidły. Przez jezioro przepływa rzeka Wda. Ze względu na swoje rozmiary akwen nazywany jest Morzem Kaszubskim. W akwenie żyje wiele gatunków ryb: ryby łososiowate, leszcze, płocie, okonie, sandacze, szczupaki. Zezwolenie na wędkowanie wykupuje się w sklepach wędkarskich w Kościerzynie oraz na miejscu w recepcjach ośrodków i hoteli. Brzegi akwenu są dostępne do kąpieli, wejść jest bardzo wiele, są naturalne, trawiaste oraz zagospodarowane w ośrodkach wypoczynkowych. Wokół jest także wiele domków letniskowych, gdzie także można wykupić noclegi. Okolice akwenu Wdzydze są popularne turystycznie, ze swoim zapleczem stanowi świetny i doceniany przez turystów akwen do uprawiania sportów wodnych oraz wypoczynku rekreacyjnego.

Domki w okolicy

Domek letniskowy nr 038

Borsk, Wdzydze Kiszewskie Nowość
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 2 459
Sezon B: 2 459

Domek w Borsku, niedaleko spływy kajakowe, piękne kąpielisko, grzybne lasy, trasy spacerowe i rowerowe. W okolicy znajdują się ośrodki wypoczynkowe z wyżywieniem, wypożyczalnie sprzętu wodnego.

  • liczba osób max: 7
  • liczba sypialni: 2
  • zwierząta: tylko małe

Domek letniskowy nr 053

Borsk, Wdzydze Kiszewskie 5
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 2 249
Sezon B: 1 749

Dom położony w odległości 50 m od jeziora Wdzydze, w sąsiedztwie ośrodka wypoczynkowego. W okolicy znajduje się wiele atrakcji turystycznych: stadniny koni, wypożyczalnie łodzi, restauracje.

  • liczba osób max: 4/6
  • liczba sypialni: 2
  • zwierzęta: tak

Być może zainteresują Cię jeziora i miejscowości w okolicy

Atrakcje w okolicy

Wdzydze Kiszewskie

Wdzydze Kiszewskie Czyste, naturalne tereny położone na obszarze Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego o przewadze terenów leśnych, sąsiadujące na południu z Borami Tucholskimi. Głównym jeziorem regionu i przy okazji największym jeziorem Kaszub jest Jezioro Wdzydze. Jezioro to połączone z rzeką Wdą nazywane jest czasem Morzem Kaszubskim. Ze swoim zapleczem stanowi świetny i doceniany przez turystów akwen do uprawiania sportów Czytaj dalej