Domki letniskowe Borsk – noclegi

Domki letniskowe Borsk - noclegi | DomFerie © DomFerie – domki letniskowe Borsk

Borsk – noclegi, domki

Borsk to znana miejscowość w powiecie kościerskim położona nad dużym jeziorem Wdzydze. Jest to miejscowość turystyczna, gdzie mieszczą się domki letniskowe, ośrodki wczasowe w których można wypożyczyć sprzęt pływający oraz wyżywienie i noclegi. Na miejscu jest dobrze rozbudowana baza turystyczna. Nad jeziorem Wdzydze jest wiele kąpielisk, także zorganizowanych. W okolicy znajduje się nieczynne lotnisko wojskowe, gdzie sezonowo organizowane są skoki spadochronowe i loty balonem. Borsk usytuowany jest także nad rzeką Wdą, którą organizowane są spływy kajakowe. We wsi znajdziemy dobrze zachowane, tradycyjne chaty kaszubskie. W okolicy jest sporo atrakcji turystycznych, jak choćby Wiele z malowniczo położoną Kalwarią, kamienne kręgi w Odrach, skansen we Wdzydzach Kiszewskich, muzea i skansen w Kościerzynie (30km), ferma strusi w Garczynie (30km). Można także wybrać się na całodzienną wycieczkę nad morze – z Borska do Trójmiasta jest 85km. Borsk otaczają lasy, gdzie można spacerować, czy jeździć na rowerze. Lasy są grzybne. W Borsku zaczyna się także najstarszy w tym rejonie kanał rzeczny, który sprowadza dużą część wód Wdy na łąki t okolicy Czarnej Wody. Wda oraz kanał są znane i cenione wśród wędkarzy.

Domki w okolicy

Domek letniskowy nr 053

Borsk, Wdzydze Kiszewskie 5
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 2 249
Sezon B: 1 749

Dom położony w odległości 50 m od jeziora Wdzydze, w sąsiedztwie ośrodka wypoczynkowego. W okolicy znajduje się wiele atrakcji turystycznych: stadniny koni, wypożyczalnie łodzi, restauracje.

  • liczba osób max: 4/6
  • liczba sypialni: 2
  • zwierzęta: tak

Być może zainteresują Cię jeziora i miejscowości w okolicy

Atrakcje w okolicy

Wdzydze Kiszewskie

Wdzydze Kiszewskie Czyste, naturalne tereny położone na obszarze Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego o przewadze terenów leśnych, sąsiadujące na południu z Borami Tucholskimi. Głównym jeziorem regionu i przy okazji największym jeziorem Kaszub jest Jezioro Wdzydze. Jezioro to połączone z rzeką Wdą nazywane jest czasem Morzem Kaszubskim. Ze swoim zapleczem stanowi świetny i doceniany przez turystów akwen do uprawiania sportów Czytaj dalej