Domki letniskowe Chmielno – noclegi

© DomFerie – domki letniskowe Chmielno
© DomFerie – domki letniskowe Chmielno

Chmielno – noclegi, domki

Chmielno to wieś gminna położona w powiecie kartuskim, na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, pomiędzy kilkoma jeziorami: Jeziorem Białym, Kłodno i Raduńskim Dolnym. Chmielno to miejscowość letniskowa, gdzie znajduje się wiele domków letniskowych. Położenie w centrum Szwajcarii Kaszubskiej, pomiędzy lasami i jeziorami umożliwia aktywny wypoczynek. W okolicy jest wiele tras rowerowych i pieszych oraz ośrodków wypoczynkowych, kąpielisk i stanic wodnych. W Chmielnie i pobliskich miejscowościach też spore zaplecze gastronomiczne oraz noclegowe. Chmielno leży także na trasie szlaku wodnego „Kółko Raduńskie” oraz Drogi Kaszubskiej. Droga kaszubska to trasa samochodowa przebiegająca przez kilka kaszubskich miejscowości – ma początek w Garczu, a kończy się przy Wieżycy. Na trasie możemy podziwiać piękne krajobrazy, jedziemy pomiędzy wzgórzami, dolinami, lasami i jeziorami. Natomiast szlak wodny „Kółko Raduńskie” biegnie przez 12 jezior – gwarantowane piękne widoki. W samym Chmielnie jest zabytkowy Kościół oraz Muzeum Ceramiki Neclów, gdzie w sezonie odbywają się warsztaty, stara checz kaszubska oraz grodzisko i wykopaliska archeologiczne. Do Szymbarku, z mnóstwem atrakcji w Centrum Promocji Regionu, jest 18km (trasa biegnie pomiędzy jeziorami, można podziwiać malownicze widoki). Po drodze, w Brodnicy, jest punkt widokowy, a kolejny we Wieżycy (17km). Do Kartuz jest zaledwie 9km. W kartuzach turyści mogą zobaczyć zabytkowy Kościół Klasztorny, kilka muzeów, starówkę oraz skorzystać z miejskich udogodnień: kino, galeria handlowa, sklepy, restauracje oraz w latem wziąć udział w imprezach okolicznościowych i sezonowych.

W Chmielnie, nad Jeziorem Kłodno znajduje się piaszczysta plaża z pomostem i wypożyczalnią sprzętu pływającego – zdjęcia poniżej:

Domki w okolicy

Domek letniskowy nr 007

Chmielno, Szwajcaria Kaszubska 5
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 2 499
Sezon B: 2 199

Domek z pięknym widokiem na jezioro położony w Chmielnie. Blisko kąpielisko, na działce dodatkowy domek rekreacyjny i drugi taras do biesiadowania.

  • liczba osób max: 5
  • liczba sypialni: 2
  • zwierzęta: tylko małe

Domek letniskowy nr 026

Chmielno, Szwajcaria Kaszubska 5
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 2 999
Sezon B: 2 699

Wygodny i dobrze wyposażony dom położony w cichej okolicy. Niedaleko piękna plaża w Chmielnie z wypożyczalnią sprzętu pływającego i rowerów, restauracje. Świetna baza wypadowa do zwiedzania Kaszub, blisko do Kartuz.

  • liczba osób max: 8
  • liczba sypialni: 3
  • zwierzęta: tylko malutkie

Być może zainteresują Cię jeziora i miejscowości w okolicy

Atrakcje w okolicy

Szwajcaria Kaszubska

Szwajcaria Kaszubska W 1913 r. po raz pierwszy użyto w polskiej literaturze nazwy Szwajcaria Kaszubska dla określenia części Pojezierza Kaszubskiego obejmującej teren środkowych Kaszub, wokół Kartuz, Somonina, Chmielna i Stężycy. Szwajcaria Kaszubska to obszar charakteryzujący się dużym pofałdowaniem terenu, sporą ilością jezior, małych oczek wodnych i torfowisk. Obejmuje między innymi najwyższe wzniesienie na Niżu Środkowoeuropejskim, jakim jest Czytaj dalej