Domki letniskowe Jezioro Kniewo

Jezioro Kniewo - noclegi, domki

© DomFerie – domki letniskowe Jezioro Kniewo

 

Jezioro Kniewo położone jest w powiecie kartuskim na skraju Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, w otoczeniu miejscowości Gołubie, Skorzewo, niedaleko Stężycy. Jest to jezioro rynnowe o powierzchni prawie 20ha, dość głębokie – maksymalnie 13m. Jezioro otoczone jest lasami, brzeg jest dostępny do kąpieli i wędkowania. Linia brzegowa jest urozmaicona, głównie leśna. Jezioro jest dzierżawione, pozwolenie na wędkowanie zakupuje się od spółki zajmującej się zarybianiem (można wykupić on-line). Między innymi można złowić szczupaki, leszcze, płocie, okonie. Jezioro Kniewo jest bardzo malowniczo położone, znajduje się w zagłębieniu otoczonym w wzgórzami morenowymi. W pobliżu jest wiele tras spacerowych i rowerowych, lasy są grzybne. W okolicy, pośród lasów, umiejscowione są domki letniskowe, które można wynająć – gdzie wypoczywający znajdą ciszę i spokój i kontakt z naturą. W promieniu 10km znajduje się wiele pięknych jezior, w tym Jezioro Dąbrowskie, Patulskie, Lubowisko, Raduńskie górne i Dolne, Ostrzyckie, oba Jeziora Brodno. Cześć z nich należy do zespołu jezior “Kółka Raduńskiego”, bardzo malowniczego i długiego szlaku wodnego. W Gołubiu, nad Jeziorem Dąbrowskiem jest duże kąpielisko gminne z pomostami i miejscem do plażowania, Nieco dalej, w Stężycy jest także duże, zorganizowane kąpielisko z mariną i z wypożyczalnia sprzętu wodnego. W najbliższej okolicy Jeziora Kniewo, pośród lasów znajdują się kamienne kręgi w leśnictwie Uniradze.

Być może zainteresują Cię jeziora i miejscowości w okolicy

Domki w okolicy

Domek letniskowy nr 019

Gołubie, Szwajcaria Kaszubska 5
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 1 799
Sezon B: 1 649

Domek położony pośród pięknych lasów Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, blisko jeziora. W okolicy jest wiele innych jezior oraz bogate zaplecze turystyczne.

  • liczba osób max: 5/6
  • liczba sypialni: 1
  • zwierzęta: tak

Atrakcje w okolicy

Szwajcaria Kaszubska

Szwajcaria KaszubskaW 1913 r. po raz pierwszy użyto w polskiej literaturze nazwy Szwajcaria Kaszubska dla określenia części Pojezierza Kaszubskiego obejmującej teren środkowych Kaszub, wokół Kartuz, Somonina, Chmielna i Stężycy. Szwajcaria Kaszubska to obszar charakteryzujący się dużym pofałdowaniem terenu, sporą ilością jezior, małych oczek wodnych i torfowisk. Obejmuje między innymi najwyższe wzniesienie na Niżu Środkowoeuropejskim, jakim jest Czytaj dalej