Domki letniskowe Jezioro Kniewo – noclegi

© DomFerie – domki letniskowe Jezioro Kniewo

Jezioro Kniewo – noclegi, domki

Jezioro Kniewo położone jest w powiecie kartuskim na skraju Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, w otoczeniu miejscowości Gołubie, Skorzewo, niedaleko Stężycy. Jest to jezioro rynnowe o powierzchni prawie 20ha, dość głębokie – maksymalnie 13m. Jezioro otoczone jest lasami, brzeg jest dostępny do kąpieli i wędkowania. Linia brzegowa jest urozmaicona, głównie leśna. Jezioro jest dzierżawione. Między innymi można złowić szczupaki, leszcze, płocie, okonie. Jezioro Kniewo jest bardzo malowniczo położone, znajduje się w zagłębieniu otoczonym w wzgórzami morenowymi. W pobliżu jest wiele tras spacerowych i rowerowych, lasy są grzybne. W okolicy, pośród lasów, umiejscowione są domki letniskowe, które można wynająć – gdzie wypoczywający znajdą ciszę i spokój i kontakt z naturą. W promieniu 10km znajduje się wiele pięknych jezior, w tym Jezioro Dąbrowskie, Patulskie, Lubowisko, Raduńskie górne i Dolne, Ostrzyckie, oba Jeziora Brodno. Cześć z nich należy do zespołu jezior “Kółka Raduńskiego”, bardzo malowniczego i długiego szlaku wodnego. W Gołubiu, nad Jeziorem Dąbrowskiem jest duże kąpielisko gminne z pomostami i miejscem do plażowania, Nieco dalej, w Stężycy jest także duże, zorganizowane kąpielisko z mariną i z wypożyczalnia sprzętu wodnego. W najbliższej okolicy Jeziora Kniewo, pośród lasów znajdują się kamienne kręgi w leśnictwie Uniradze.

Domki w okolicy

Domek letniskowy nr 036

Gołubie, Szwajcaria Kaszubska 5
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 1 699
Sezon B: 1 599

Domek położony w zacisznej okolicy, nad jeziorkiem, z widokiem na wodę. Przy brzegu znajduje się prywatny pomost przeznaczony w szczególności dla wędkarzy. Jeziorko jest zarybiane.

  • liczba osób max: 4/5
  • liczba sypialni: 2
  • zwierzęta: tak

Domek letniskowy nr 098

Żuromino, Szwajcaria Kaszubska 5
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 3 299
Sezon B: 3 299

Dom położony na brzegu jeziora, z wyjściem z działki nad wodę. Otoczony ogrodem, z tarasu rozciąga się piękny widok na jezioro. W okolicy piaszczysta strzeżona plaża, bar, wypożyczalnia.

  • liczba osób max: 8
  • liczba sypialni: 3
  • zwierzęta: nie

Domek letniskowy nr 114

Brodnica Dolna, Szwajcaria Kaszubska 4,8
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 3 599
Sezon B: 3 599

Przestronny dom z prywatną linią brzegową. Z tarasu, balkonów i okien domu rozciąga się piękny widok na jezioro i okolicę. Do dyspozycji gości prywatny pomost i łódź.

  • liczba osób max: 6
  • liczba sypialni: 5
  • zwierzęta: nie

Atrakcje w okolicy

Szwajcaria Kaszubska

Szwajcaria Kaszubska W 1913 r. po raz pierwszy użyto w polskiej literaturze nazwy Szwajcaria Kaszubska dla określenia części Pojezierza Kaszubskiego obejmującej teren środkowych Kaszub, wokół Kartuz, Somonina, Chmielna i Stężycy. Szwajcaria Kaszubska to obszar charakteryzujący się dużym pofałdowaniem terenu, sporą ilością jezior, małych oczek wodnych i torfowisk. Obejmuje między innymi najwyższe wzniesienie na Niżu Środkowoeuropejskim, jakim jest Czytaj dalej