Domki letniskowe Jezioro Dąbrowskie – noclegi

© DomFerie – domki letniskowe Jezioro Dąbrowskie

Jezioro Dąbrowskie – noclegi, domki

Jezioro Dąbrowskie położone jest w powiecie kartuskim w otoczeniu miejscowości Gołubie, Skorzewo, niedaleko Stężycy. Powierzchnia ponad 64ha, maksymalna głębokość 15m, jezioro rynnowe. Jezioro położone jest na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, otoczone jest lasami. W okolicy jest wiele tras pieszych i rowerowych, szerokich i malowniczych. Brzeg jeziora jest dostępny do kąpieli w naturalnych miejscach, wejścia są trawiaste i piaszczysto-trawiaste, również dostępne dla dzieci. Jezioro (wraz z jeziorem Patulskim) jest własnością spółki, która zarybia akwen. W jeziorze pływają szczupaki, węgorze, leszcze, liny, sielawy i sieje. Pozwolenie na wędkowanie wykupuje się w Gołubiu. Nad jeziorem Dąbrowskim są domki letniskowe oraz ośrodek wypoczynkowy oferujący noclegi. Jezioro połączone jest strugą z jeziorem Patulskim oraz przesmykiem z jeziorem Lubowisko. Należy także do zespołu jezior “Kółka Raduńskiego”, znanego Kaszubskiego szlaku wodnego Okolica jest leśna i zaciszna, niedaleko znajdują się kamienne kręgi w miejscowości Uniradze. Polecamy zabranie rowerów w te okolice oraz wyprawę do pobliskiego Szymbarku czy Wieżycy.

Domki w okolicy

Domek letniskowy nr 019

Gołubie, Szwajcaria Kaszubska 5
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 1 799
Sezon B: 1 649

Domek położony pośród pięknych lasów Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, blisko jeziora. W okolicy jest wiele innych jezior oraz bogate zaplecze turystyczne.

  • liczba osób max: 5/6
  • liczba sypialni: 1
  • zwierzęta: tak

Domek letniskowy nr 036

Gołubie, Szwajcaria Kaszubska 5
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 1 399
Sezon B: 1 279

Domek położony w zacisznej okolicy, nad jeziorkiem, z widokiem na wodę. Przy brzegu znajduje się prywatny pomost przeznaczony w szczególności dla wędkarzy. Jeziorko jest zarybiane.

  • liczba osób max: 4/5
  • liczba sypialni: 2
  • zwierzęta: tak

Atrakcje w okolicy

Szwajcaria Kaszubska

Szwajcaria Kaszubska W 1913 r. po raz pierwszy użyto w polskiej literaturze nazwy Szwajcaria Kaszubska dla określenia części Pojezierza Kaszubskiego obejmującej teren środkowych Kaszub, wokół Kartuz, Somonina, Chmielna i Stężycy. Szwajcaria Kaszubska to obszar charakteryzujący się dużym pofałdowaniem terenu, sporą ilością jezior, małych oczek wodnych i torfowisk. Obejmuje między innymi najwyższe wzniesienie na Niżu Środkowoeuropejskim, jakim jest Czytaj dalej