Domki letniskowe Gołubie

Gołubie - noclegi, domki

© DomFerie – domki letniskowe Gołubie

Gołubie to miejscowość położona w powiecie kartuskim nad jeziorem Dąbrowskim na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Miejscowość położona jest wśród lasów, gdzie jest wiele tras pieszych i rowerowych. We wsi znajduje się ogród botaniczny, o powierzchni 3,68ha, gdzie posadzono ponad 5500 taksonów roślin, w tym 119 wpisanych do Polskiej Czerwonej Księgi roślin. W odległości około 3km od Gołubia, pośród lasów, znajduje się największe cmentarzysko kurhanowe w Polsce, rozciągające się na olbrzymim terenie. Nad jeziorem są ośrodki wczasowe oraz domki letniskowe, gdzie można zarezerwować noclegi. Otaczające miejscowość lasy są grzybne i pełne runa, szerokie trasy piesze i rowerowe umożliwiają aktywny wypoczynek. Gołubie położone jest przy szlaku wodnym “Kółko Raduńskie” i na turystycznym szlaku Wzgórz Szymbarskich (czarny szlak). Jezioro Dąbrowskie należy do grupy jezior tworzących szlak wodny “Kółko Raduńskie”. W odległości około 8 km od Gołubia położona jest Wieżyca – najwyższe wzniesienie Wzgórz Szymbarskich i Kaszub, na szczycie znajduje się platforma widokowa – Kaszubska Wieża im. Jana Pawła II. Na Wieżycy znajduje się stok narciarski i wyciąg. Do Szymbarku z Centrum Kultury (dom do góry nogami, skansen, najdłuższa deska świata, dom Sybiraka i wiele innych atrakcji) jest zaledwie 5km. Do Kościerzyny jest 15km, gdzie jest nowy aquapark, muzea, skansen, wystawy i ekspozycje.

Domki w okolicy

Domek letniskowy nr 036

Gołubie, Szwajcaria Kaszubska 5
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 1 399
Sezon B: 1 279

Domek położony w zacisznej okolicy, nad jeziorkiem, z widokiem na wodę. Przy brzegu znajduje się prywatny pomost przeznaczony w szczególności dla wędkarzy. Jeziorko jest zarybiane.

  • liczba osób max: 4/5
  • liczba sypialni: 2
  • zwierzęta: tak

Atrakcje w okolicy

Szwajcaria Kaszubska

Szwajcaria KaszubskaW 1913 r. po raz pierwszy użyto w polskiej literaturze nazwy Szwajcaria Kaszubska dla określenia części Pojezierza Kaszubskiego obejmującej teren środkowych Kaszub, wokół Kartuz, Somonina, Chmielna i Stężycy. Szwajcaria Kaszubska to obszar charakteryzujący się dużym pofałdowaniem terenu, sporą ilością jezior, małych oczek wodnych i torfowisk. Obejmuje między innymi najwyższe wzniesienie na Niżu Środkowoeuropejskim, jakim jest Czytaj dalej