Domki letniskowe Jezioro Ostrzyckie

Jezioro Ostrzyckie - noclegi, domki

© DomFerie – domki letniskowe Jezioro Ostrzyckie

Jezioro Ostrzyckie to rynnowe, długie jezioro, położone w powiecie kartuskim. Jezioro ma urozmaiconą i długą linię brzegową, powierzchnię 309ha i maksymalną głębokość 21m. Położone jest w samym Sercu Kaszub, przy miejscowościach Wieżyca, Brodnica górna i Dolna, Ostrzyce. Jezioro ma charakterystyczny, wygięty w łuk kształt. W jeziorze bytują ryby: karp. Leszcz. Lin. Okoń, płoć. Zezwolenie wykupuje się na miejscu lub w Somoninie od dzierżawcy. Brzeg w większości jest dostępny do kąpieli, jest wiele przystosowanych i zorganizowanych kąpielisk z łagodnym, piaszczystym wejściem. Położone nad jeziorem domki letniskowe oraz ośrodki wczasowe umożliwiają noclegi oraz wykupienie wyżywienia. Jezioro należy do ?Kółka Raduńskiego? i prowadzi przez nie szlak wodny. W sezonie kursuje stateczek, który obwozi turystów. Pomiędzy Brodnicą i Ostrzycami znajduje się punkt widokowy Jastrzębia Góra, z którego można podziwiać panoramę okolicy. Do jeziora wpływa i wypływa z niego rzeka Radunia. Jezioro Ostrzyckie jest znane i lubiane przez turystów, w wakacje nie jest tam zbyt spokojnie, ale też wiele się dzieje. Najsławniejsze atrakcje Kaszub są w promieniu ok 10km – Szymbark, Wieżyca, Kaszubska Droga, Chmielno, Łapalice, Kartuzy. Do Trójmiasta jest tylko 50km.

Domki w okolicy

Domek letniskowy nr 114

Brodnica Dolna, Szwajcaria Kaszubska 4.8
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 2 699
Sezon B: 2 699

Przestronny dom z prywatną linią brzegową. Z tarasu, balkonów i okien domu rozciąga się piękny widok na jezioro i okolicę. Do dyspozycji gości prywatny pomost i łódź.

  • liczba osób max: 6
  • liczba sypialni: 5
  • zwierzęta: nie

Atrakcje w okolicy

Szwajcaria Kaszubska

Szwajcaria KaszubskaW 1913 r. po raz pierwszy użyto w polskiej literaturze nazwy Szwajcaria Kaszubska dla określenia części Pojezierza Kaszubskiego obejmującej teren środkowych Kaszub, wokół Kartuz, Somonina, Chmielna i Stężycy. Szwajcaria Kaszubska to obszar charakteryzujący się dużym pofałdowaniem terenu, sporą ilością jezior, małych oczek wodnych i torfowisk. Obejmuje między innymi najwyższe wzniesienie na Niżu Środkowoeuropejskim, jakim jest Czytaj dalej