Domki letniskowe Jezioro Kłączno – noclegi

© DomFerie – domki letniskowe Jezioro Kłączno

Jezioro Kłączno – noclegi, domki

Jezioro Kłączno położone jest w powiecie bytowskim, w sąsiedztwie miejscowości Kłączno, Przewóz i Studzienice. Jest to długie jezioro rynnowe składające się w rzeczywistości z trzech jezior: Kłączna, Studzienicznego i Ryńskiego. Jezioro Kłączno jest jednym z najdłuższych zbiorników w okolicach Bytowa. Powierzchnia zbiornika to około 215 ha, maksymalna głębokość 17m. Woda jest czysta. W jeziorze bytują leszcze, okonie, płocie, szczupaki, ukeje i wzdręgi. Jezioro jest dzierżawione, pozwolenie na wędkowanie należy wykupić we wsi. Brzeg jest dostępny do kąpieli w miejscach. W tym miejscach wejścia do wody są łagodne, piaszczyste i trawiaste. Część brzegu jest również porośnięta trzciną. Samo jezioro jest otoczone lasami i rybne. Nad jeziorem są domki letniskowe, gdzie można spędzić noclegi wakacyjne. Okolica jest malownicza i pełna tras pieszych i rowerowych. Studzienice, jako osada, powstały już w 1313 roku. Razem z pobliskim Kłącznem i Przewozem okolice jeziora Kłączno są znanym rejonem wypoczynkowym na Kaszubach.

Domki w okolicy

Domek letniskowy nr 063

Przewóz, Bory Tucholskie 5
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 2 399
Sezon B: 1 849

Wygodny dom położony blisko jeziora. Nad jeziorem kąpielisko z pomostem i łagodnym wejściem do wody. Położenie w sąsiedztwie lasu umożliwia aktywny wypoczynek na łonie natury.

  • liczba osób max: 4/6
  • liczba sypialni: 2
  • zwierzęta: tylko małe

Być może zainteresują Cię jeziora i miejscowości w okolicy

Atrakcje w okolicy

Bory Tucholskie

Bory Tucholskie Bory Tucholskie to naturalne, nieskażone tereny leśne. Jedne z najlepiej zachowanych i najokazalszych kompleksów leśnych w Polsce i w Europie. Prawdziwe zielone płuca Pomorza. Główne miejscowości to Brusy, Czersk,Tuchola, Cekcyn, a miasto Chojnice. Rzeźba terenu jest tu bardziej umiarkowana, bez wysokich wzgórz morenowych i długich dolin. Są liczne jeziora, ale już o mniejszej powierzchni. Przepływają Czytaj dalej