Domki letniskowe Raduń

Raduń - noclegi, domki

© DomFerie – domki letniskowe Raduń

Raduń położony jest w powiecie kościerskim, nad jeziorem Raduń i Młosino. W sąsiedztwie jest jeszcze kilka innych jezior: Małe Młosino, Kły, Kały, Brzeźno, Duże Zmarłe. Okolicę otaczają grzybne lasy, w których jest sporo tras pieszych i rowerowych. Raduń leży na skraju Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Nad jeziorami usytowane są domki letniskowe, gdzie można zarezerwować noclegi. Przez Raduń prowadzi szlka rowerowy zaczynający się w Dziemianach (4,5km): Dziemiany – Dywan – Sominy – Trzebuń – Raduń – Jastrzębie – Piechowice – Dziemiany), 37km. W Dziemianach znajduje się także dobrze zagospodarowane kąpielisko z atrakcjami dla dzieci oraz dwa ośrodki jeździeckie. W okolicy odbywają się imprezy sezonowe i cykliczne oraz festyny dla rodzin z dziećmi. Polecamy wycieczkę do Wdzydz Kiszewskich (20km), gdzie znajduje się Muzeum Kaszubski Park Etnograficzny, najstarsze w Polsce muzeum na wolnym powietrzu, pięknie położone nad jeziorem Wdzydze zwanym Kaszubskim Morzem lub do Wiela (10km), gdzie można podziwiać Kalwarię Wielewską. Do Kościerzyny jest 30km. W Kościerzynie jest skansen, Muzeum Ziemi Kościerskiej, Muzeum Akordeonu oraz aquapqrk, puby i dyskoteki. Na drodze do Kościerzyny leży Łubiana ze znaną fabryką porcelany. Pod Kościerzyną znajdują się również Groty Mechowskie, które są otwarte dla turystów. Do Trójmiasta jest ok.90km.

Domek letniskowy nr 113

Raduń, Wdzydze Kiszewskie 5

Dom położony jest w pięknej okolicy i w bardzo bliskim sąsiedztwie jeziora. Sauna i łódź do dyspozycji gości. W pobliżu jazdy konne, tenis, spływy kajakowe oraz grzybne lasy.

  • liczba osób max: 10
  • liczba sypialni: 4
  • zwierzęta: tak

Wdzydze Kiszewskie

Wdzydze KiszewskieCzyste, naturalne tereny położone na obszarze Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego o przewadze terenów leśnych, sąsiadujące na południu z Borami Tucholskimi. Głównym jeziorem regionu i przy okazji największym jeziorem Kaszub jest Jezioro Wdzydze. Jezioro to połączone z rzeką Wdą nazywane jest czasem Morzem Kaszubskim. Ze swoim zapleczem stanowi świetny i doceniany przez turystów akwen do uprawiania sportów Czytaj dalej