Domki letniskowe Jezioro Słupino / Cheb

Jezioro Słupino / Cheb - noclegi, domki


© DomFerie – domki letniskowe Jezioro Słupino / Cheb

Jeziora Cheb (Chebdy) i Słupino położone są w powiecie kościerskim w okolicy miejscowości Piechowice, Tomaszewo i Dąbrówka, niedaleko Dziemian. Jeziora otoczone są przez pola, łąki i lasy, usytuowane na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Jezioro Cheb to jezioro przepływowe rynnowe o powierzchni 35ha i maksymalnej głębokości 5,5m, połączone jest strugą z jeziorem Słupino. Na przesmyku lądowym między oboma jeziorami planowany jest rezerwat florystyczny “Brzeg Jeziora Cheb” obejmujący wilgotną łąkę, gdzie umiejscowione są specyficzne zbiorowiska roślinne wraz z gatunkami rzadko spotykanymi. Jezioro Cheb jest rybne, można złowić w nim szczupaki, węgorze i leszcze. Jezioro jest dzierżawione , zezwolenie wykupuje się na miejscu. Brzeg jest dostępny do kąpieli, wejścia są naturalne, trawiaste. Dno jest dość muliste, kąpiel raczej dla dorosłych. Jezioro Słupino jest jeziorem rynnowym o powierzchni 54ha, połączone poprzez jeziora Słupinko oraz Radolne z jeziorem Wdzydze. W jeziorze występują: ukleja, płoć, okoń i leszcz. Jezioro jest dzierżawione, zezwolenie wykupuje się na miejscu. W okolicy jezior usytuowane są domki letniskowe, gdzie można wykupić noclegi. W Dziemianach (3km) jest jezioro Rzuno z zagospodarowanym kąpieliskiem przystosowanym dla dzieci. W okolicy Dziemian i jezior są szlaki rowerowe i piesze. Okolica jest malownicza i spokojna, lasy są grzybne.

Domki w okolicy

Domek letniskowy nr 010

Piechowice, Wdzydze Kiszewskie 4.9
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 1 899
Sezon B: 1 649

Duży, bardzo dobrze wyposażony dom z bezpośrednim zejściem do jeziora, prywatną plażą, dużym pomostem i łódką rybacką. Piękny widok na jezioro. Centralne ogrzewanie.

  • liczba osób max: 9
  • liczba sypialni: 3
  • zwierzęta: tak

Atrakcje w okolicy

Wdzydze Kiszewskie

Wdzydze KiszewskieCzyste, naturalne tereny położone na obszarze Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego o przewadze terenów leśnych, sąsiadujące na południu z Borami Tucholskimi. Głównym jeziorem regionu i przy okazji największym jeziorem Kaszub jest Jezioro Wdzydze. Jezioro to połączone z rzeką Wdą nazywane jest czasem Morzem Kaszubskim. Ze swoim zapleczem stanowi świetny i doceniany przez turystów akwen do uprawiania sportów Czytaj dalej