Domki letniskowe Skoszewo – noclegi

© DomFerie – domki letniskowe Skoszewo

Skoszewo – noclegi, domki

Skoszewo to wieś położona w gminie Brusy w powiecie chojnickim nad Jeziorem Somińskim. W pobliżu znajduje się kilka innych jezior: Skoszewskie, Kruszyńskie, Parzyn oraz liczne małe jeziorka. Nad Jeziorem Somińskim, Sominach znajduje się gminne kąpielisko z pomostami i wypożyczalnia sprzętów wodnych oraz stadnina koni. Turyści mogą podziwiać piękne krajobrazy, a w domkach letniskowych rezerwować noclegi. Po wyjechaniu poza teren wiejski rozciągają się piękne li grzybne asy z licznymi trasami rowerowymi i pieszymi (w promieniu miejscowości Dywan, Duży Jabłuszek i sąsiednich). Do Bytowa z Zamkiem Krzyżackim oraz aquaparkiem jest 22km. We Wielu (26km) położonym nad Jeziorem Wielewskim znajduje się zabytkowy kościół oraz położona na wzgórzach Kalwaria Wielewska, można także zwiedzić Muzeum Ziemi Zaborskiej oraz w sezonie odbywają się Międzynarodowy Festiwal Folkloru oraz Turnieje gawędziarzy Ludowych Kaszub i Kociewia. Jezioro Wdzydze (5km od Wiela) to największe jezioro Kaszub, zwane Morzem Kaszubskim stanowi kompleks pięciu jezior połączonych ze sobą – jest to świetne miejsce do uprawiania sportów wodnych. Kompleks połozy jest na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, jest tam spora baza i zaplecze turystyczne, kąpieliska oraz wypożyczalnie sprzętów wodnych. Do Kościerzyny jest 40km, a do Trójmiasta 100km.

Domki w okolicy

Domek letniskowy nr 119

Skoszewo, Wdzydze Kiszewskie 5
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 4 799
Sezon B: 4 249

Dom z prywatna linią brzegową, pomostem, łódką i 6 osobową banią. Sala bilardowa w domu, boisko do siatkówki, kosz, altana, grill, ognisko na działce. Piękne widoki. Dla dzieci powyżej 2 lat.

  • liczba osób max: 10
  • liczba sypialni: 5
  • zwierzęta: tak

Domek letniskowy nr 129

Skoszewo, Wdzydze Kiszewskie 5
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 4 599
Sezon B: 3 999

Nowy, dobrze wyposażony dom położony w zacisznej okolicy. Do dyspozycji prywatne wejście do wody, łódka na życzenie, pomost, altana, boiska. Na działce 6 osobowa bania i sauna.

  • liczba osób max: 10
  • liczba sypialni: 5
  • zwierzęta: tak

Być może zainteresują Cię jeziora i miejscowości w okolicy

Atrakcje w okolicy

Szwajcaria Kaszubska

Szwajcaria Kaszubska W 1913 r. po raz pierwszy użyto w polskiej literaturze nazwy Szwajcaria Kaszubska dla określenia części Pojezierza Kaszubskiego obejmującej teren środkowych Kaszub, wokół Kartuz, Somonina, Chmielna i Stężycy. Szwajcaria Kaszubska to obszar charakteryzujący się dużym pofałdowaniem terenu, sporą ilością jezior, małych oczek wodnych i torfowisk. Obejmuje między innymi najwyższe wzniesienie na Niżu Środkowoeuropejskim, jakim jest Czytaj dalej