Jezioro Skoszewskie / Jezioro Somińskie

Ogólne

Jezioro Skoszewskie / Jezioro Somińskie kaszuby

Jezioro Skoszewskie jest położone na terenie powiaty chojnickiego, natomiast jezioro Somińskie leży na styku powiatów chojnickiego i bytowskiego. Jeziora położone są w sąsiedztwie miejscowości Skoszewo i Sominy. Skoszewskie jest przepływowym jeziorem rynnowym o powierzchni 46ha i głębokości maksymalnej 23m. Jest to jezioro prywatne, bardzo rybne, otoczone lasami. Występują w nim między innymi okonie, płocie, szczupaki oraz leszcze. Zezwolenie wędkarskie wykupuje się na miejscu, w Skoszewie. Brzeg jest dostępny do kąpieli w wielu miejscach, także dla dzieci, wejścia są naturalne, trawiaste. Dno jest piaszczyste. W niektórych miejscach robi się szybko głęboko. Na jeziorze jest także miejsce nurkowe. Jezioro położone jest na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego, wody są czyste. Jezioro Somińskie to duży akwen wytopiskowy o powierzchni ponad 433ha. Głębokość maksymalna to około 14m. Przez jezioro przepływa rzeka Zbrzyca, na jeziorze jest pięć wysp, na których bytuje wiele gatunków ptaków. Jezioro jest rybne, można złowić: okonie, węgorze, amury, płocie, liny, szczupaki i leszcze. Jezioro jest dzierżawione, zezwolenie wykupuje się w Sominach. Brzeg jest dostępny do kąpieli w wielu miejscach, wejścia są naturalne, trawiaste i piaszczsto – trawiaste, także dogodne dla dzieci. Ze względu na dużą atrakcyjność turystyczną nad jeziorami usytuowane są domki letniskowe, gdzie można wykupić noclegi. Otaczające lasy są grzybne i dostępne na wycieczki piesze i rowerowe. Rejon jest spokojny i naturalny.

Domek letniskowy nr 119

Skoszewo, Wdzydze i okolice Nowość
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 3 099
Sezon B: 2 699

Dobrze wyposażony dom na olbrzymiej działce z prywatną plażą. Sala bilardowa w domu, boisko do siatkówki, kosz, grill, ognisko na działce. Piękne widoki. Dla dzieci powyżej 2 lat.

  • liczba osób max: 10
  • liczba sypialni: 5
  • akceptacja zwierząt: tak

Domek letniskowy nr 129

Skoszewo, Szwajcaria Kaszubska Nowość
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 2 999
Sezon B: 2 199

Nowy, dobrze wyposażony dom położony w zacisznej okolicy. Do dyspozycji prywatne wejście do wody, łódka na życzenie, pomost, altana, boiska. Na działce 6 osobowa bania.

  • liczba osób max: 10
  • liczba sypialni: 5
  • akceptacja zwierząt: tak

Wdzydze i okolice

Wdzydze i okoliceCzyste, naturalne tereny położone na obszarze Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego o przewadze terenów leśnych, sąsiadujące na południu z Borami Tucholskimi. Głównym jeziorem regionu i przy okazji największym jeziorem Kaszub jest Jezioro Wdzydze. Jezioro to połączone z rzeką Wdą nazywane jest czasem Morzem Kaszubskim. Ze swoim zapleczem stanowi świetny i doceniany przez turystów akwen do uprawiania sportów Read more