Domki letniskowe Kalisz Kaszubski

Kalisz Kaszubski - noclegi, domki

© DomFerie – domki letniskowe Kalisz Kaszubski

Kalisz Kaszubski to miejscowość położona w powiecie kościerskim niedaleko jezior Biebrowo, Bielawy, Wyrówno. Kalisz Kaszubski to jedna z najstarszych miejscowości w okolicy, niegdyś był wsią królewską. Położony jest w otoczeniu lasów, a jadąc do Kalisza drogą Kościerzyna – Chojnice od Lipuskiej Huty możemy podziwiać piękną panoramę ze wzgórz obejmującą okoliczne jeziora. W lasach są domki letniskowe, ale nie w zwartej zabudowie, w okolicy jest dość dobre zaplecze turystyczne: bary, noclegi, przejażdżki konne, zorganizowane kąpieliska (najbliższe w Dziemianach ok 4,5km), stadniny koni. Najbliższe atrakcje turystyczne to muzea, wystawy, imprezy i nowy aquapark w Kościerzynie (20km), fabryka porcelany w Łubianie (15km), Kalwaria Wielewska (20km), jezioro Wdzydze (20km), skansen we Wdzydzach Kiszewskich (20km), kamienne kręgi w Odrach (35km) czy Węsiorach (30km).

Domek letniskowy nr 011

Kalisz Kaszubski, Wdzydze i okolice Nowość
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 1 179
Sezon B: 1 059

Domek położony na obrzeżu wsi, niedaleko jeziora. Na działce altana, miejsce na ognisko, huśtawka. Nad jeziorem gminne kąpielisko z trawiastym i łagodnym wejściem do wody.

  • liczba osób max: 6
  • liczba sypialni: 1
  • zwierzęta: tak

Wdzydze i okolice

Wdzydze i okoliceCzyste, naturalne tereny położone na obszarze Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego o przewadze terenów leśnych, sąsiadujące na południu z Borami Tucholskimi. Głównym jeziorem regionu i przy okazji największym jeziorem Kaszub jest Jezioro Wdzydze. Jezioro to połączone z rzeką Wdą nazywane jest czasem Morzem Kaszubskim. Ze swoim zapleczem stanowi świetny i doceniany przez turystów akwen do uprawiania sportów Czytaj dalej