Domki letniskowe Jezioro Osuszyno (pod Kościerzyną)

Jezioro Osuszyno (pod Kościerzyną) - noclegi, domki

© DomFerie – domki letniskowe Jezioro Osuszyno

Jezioro Osuszyno leży w gminie Kościerzyna, w powiecie kościerskim, przy miejscowości Szarlota. Jezioro ma powierzchnię ponad 87ha i głębokości maksymalnej ok 16m, jest to jezioro rynnowe, przepływowe. W bliskim sąsiedztwie znajduje się kilka jezior, małe Jeziora Okrężyce i Płocice, połączone Rzeką Trzebiochą Jezioro Mielnica i duże Jezioro Sudomie. Jezioro Osuszyno, w większości otoczone jest przez lasy, zwłaszcza południowy brzeg. Jezioro leży tuż pod sama Kościerzyną i jest miejscem wypoczynkowym dla jej mieszkańców. Na brzegu znajdują się domki letniskowe oraz ośrodki wypoczynkowe, gdzie są kąpieliska z pomostami oraz można wypożyczyć sprzęt pływający. Brzeg jeziora jest dostępny do kąpieli, chociaż, poza kąpieliskami w ośrodkach szybko robi się głęboko. Dno jest piaszczyste. Jezioro jest rybne, można złowić tam karpie, amury, płocie, szczupaki, liny i węgorze. Pozwolenie na wędkowanie wykupuje się w sklepie w Kościerzynie lub u opiekuna jeziora na miejscu. W otaczających jezioro lasach są trasy piesze i rowerowe, lasy są popularne wśród grzybiarzy z Kościerzyny i okolic. Przy jeziorze przebiega 7km szlak Nordic Walking w ramach Stolemowych Szlaków (początek trasy przy Pomniku Pomordowanych Leśników, biegnie przez rezerwat czapli siwej do Sycowej Huty).

Domek letniskowy nr 077

Szarlota, Wdzydze Kiszewskie 4.7
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 1 049
Sezon B: 899

Domek położony w sąsiedztwie lasu, tuż za Kościerzyną. Nad jeziorem jest ośrodek wypoczynkowy, gdzie można wykupić wyżywienie. Na działce miejsce na ognisko i stół biesiadny.

  • liczba osób max: 6
  • liczba sypialni: 2
  • zwierzęta: tylko małe

Wdzydze Kiszewskie

Wdzydze KiszewskieCzyste, naturalne tereny położone na obszarze Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego o przewadze terenów leśnych, sąsiadujące na południu z Borami Tucholskimi. Głównym jeziorem regionu i przy okazji największym jeziorem Kaszub jest Jezioro Wdzydze. Jezioro to połączone z rzeką Wdą nazywane jest czasem Morzem Kaszubskim. Ze swoim zapleczem stanowi świetny i doceniany przez turystów akwen do uprawiania sportów Czytaj dalej