Domki letniskowe Jezioro Osuszyno (pod Kościerzyną) – noclegi

© DomFerie – domki letniskowe Jezioro Osuszyno

Jezioro Osuszyno (pod Kościerzyną) – noclegi, domki

Jezioro Osuszyno leży w gminie Kościerzyna, w powiecie kościerskim, przy miejscowości Szarlota. Jezioro ma powierzchnię ponad 87ha i głębokości maksymalnej ok 16m, jest to jezioro rynnowe, przepływowe. W bliskim sąsiedztwie znajduje się kilka jezior, małe Jeziora Okrężyce i Płocice, połączone Rzeką Trzebiochą Jezioro Mielnica i duże Jezioro Sudomie. Jezioro Osuszyno, w większości otoczone jest przez lasy, zwłaszcza południowy brzeg. Jezioro leży tuż pod sama Kościerzyną i jest miejscem wypoczynkowym dla jej mieszkańców. Na brzegu znajdują się domki letniskowe oraz ośrodki wypoczynkowe, gdzie są kąpieliska z pomostami oraz można wypożyczyć sprzęt pływający. Brzeg jeziora jest dostępny do kąpieli, chociaż, poza kąpieliskami w ośrodkach szybko robi się głęboko. Dno jest piaszczyste. Jezioro jest rybne, można złowić tam karpie, amury, płocie, szczupaki, liny i węgorze. Pozwolenie na wędkowanie wykupuje się w sklepie w Kościerzynie lub u opiekuna jeziora na miejscu. W otaczających jezioro lasach są trasy piesze i rowerowe, lasy są popularne wśród grzybiarzy z Kościerzyny i okolic. Przy jeziorze przebiega 7km szlak Nordic Walking w ramach Stolemowych Szlaków (początek trasy przy Pomniku Pomordowanych Leśników, biegnie przez rezerwat czapli siwej do Sycowej Huty).

Domki w okolicy

Domek letniskowy nr 077

Szarlota, Wdzydze Kiszewskie Nowość
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 1 499
Sezon B: 1 249

Domek położony w sąsiedztwie lasu, tuż za Kościerzyną. Nad jeziorem jest ośrodek wypoczynkowy, gdzie można wykupić wyżywienie. Na działce miejsce na ognisko i stół biesiadny.

  • liczba osób max: 6
  • liczba sypialni: 2
  • zwierzęta: tylko małe

Atrakcje w okolicy

Wdzydze Kiszewskie

Wdzydze Kiszewskie Czyste, naturalne tereny położone na obszarze Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego o przewadze terenów leśnych, sąsiadujące na południu z Borami Tucholskimi. Głównym jeziorem regionu i przy okazji największym jeziorem Kaszub jest Jezioro Wdzydze. Jezioro to połączone z rzeką Wdą nazywane jest czasem Morzem Kaszubskim. Ze swoim zapleczem stanowi świetny i doceniany przez turystów akwen do uprawiania sportów Czytaj dalej