Domki letniskowe Jezioro Dobrogoszcz – noclegi

© DomFerie – domki letniskowe Jezioro Dobrogoszcz

Jezioro Dobrogoszcz – noclegi, domki

Jezioro Dobrogoszcz położone jest pod Kościerzyną przy miejscowości o tej samej nazwie. W pobliżu znajdują się także wsie: Kaliska Kościerskie i Kościerska Huta. Jest to dość spore jezioro wytopiskowe o powierzchni ponad 53 ha. Cześć południowa brzegu jeziora jest porośnięta lasem, pozostała jest otwarta. Na brzegu znajdują się domki letniskowe, gdzie można wykupić noclegi. Jezioro ma średnią głębokość 3,2m, a maksymalna 6,6m, wody zaliczono do III klasy czystości. Jezioro jest bardzo lubiane wśród mieszkańców Kościerzyny. Na brzegu, w miejscowości Dobrogoszcz, znajduje się kąpielisko gminne (w sezonie strzeżone) z miejscem kąpieli dla dzieci, miejscem do plażowania oraz wydzielonym miejscem na grilla, obowiązuje zakaz wprowadzania zwierząt. Są także inne, naturalne i trawiaste wejścia do wody,także dogodne dla dzieci. W jeziorze można wędkować, wykup zezwolenia w Kościerzynie.

Domki w okolicy

Domek letniskowy nr 042

Kaliska Kościerskie, Szwajcaria Kaszubska 5
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 3 299
Sezon B: 3 299

Wygodny i dobrze wyposażony dom całoroczny położony na olbrzymiej działce z prywatnym 1 ha, zarybianym stawem, w którym można się kąpać. Do dyspozycji: wielka wiata biesiadna, kort tenisowy, plac zabaw, tablica do kosza. W domu jest Wi-Fi.

  • liczba osób max: 6
  • liczba sypialni: 3
  • zwierzęta: nie

Atrakcje w okolicy

Szwajcaria Kaszubska

Szwajcaria Kaszubska W 1913 r. po raz pierwszy użyto w polskiej literaturze nazwy Szwajcaria Kaszubska dla określenia części Pojezierza Kaszubskiego obejmującej teren środkowych Kaszub, wokół Kartuz, Somonina, Chmielna i Stężycy. Szwajcaria Kaszubska to obszar charakteryzujący się dużym pofałdowaniem terenu, sporą ilością jezior, małych oczek wodnych i torfowisk. Obejmuje między innymi najwyższe wzniesienie na Niżu Środkowoeuropejskim, jakim jest Czytaj dalej