Domki letniskowe Sobącz

Sobącz - noclegi, domki

© DomFerie – domki letniskowe Sobącz

Sobącz położony jest w powiecie kościerskim nad jeziorem Sobąckim. W okolicy znajduje się kilka innych jezior tworzących zespól jezior Polaszkowskich. W skład zespołu wchodzą, oprócz Jeziora Sobąckiego, położone w okolicy i połączone strugami jeziora: Gatno, Jezioro Hutowe, Jezioro Liniewskie, Jezioro Polaszkowskie, Średnik i Wierzchołek. Teren ten objęty jest ochroną w ramach Polaszkowskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu, w którego zasięgu położony jest rezerwat Orle, gdzie gniazdują ptaki drapieżne. Okolice Sobącza i jezior Polaszkowskich otaczają malownicze tereny leśne oraz pola uprawne. Lasy są grzybne, prowadzą przez nie również szlaki piesze i rowerowe. Nad brzegami jezior usytuowane są domki letniskowe umożliwiające turystom noclegi. Do Kościerzyny jest około 16km. W mieście można odwiedzić: Muzeum Akordeonów (117 instrumentów z różnych krajów) i spróbować własnych sił w grze na tym instrumencie, Muzeum Kolejnictwa zorganizowane w autentycznej, starej parowozowni lub Muzeum Ziemi Kościerskiej. W Kościerzynie jest także aquapark, kino 3D, puby, restauracje i kluby, centra handlowe. W pobliskim Garczynie (ok.5km) znajduje się ferma strusi, gdzie można zapoznać się ze zwyczajami tych ptaków oraz kupić strusie jaja. Do Starej Kiszewy z zamkiem krzyżackim jest ok.10km., w Będominie (ok.20km) znajduje się Muzeum Hymnu Narodowego. Można także wybrać się do kamiennych kręgów: w Węsiorach (20km), Uniradze (ok 18km), w Odrach (45km).

Domki w okolicy

Domek letniskowy nr 028

Sobącz, Inne regiony Kaszub 5
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 2 399
Sezon B: 2 100

Dom otoczony pięknie utrzymanym ogrodem. Prywatna linia brzegowa z pomostem oraz bezpośrednim zejściem do wody z ogrodu. Widok na jezioro, łódź wędkarska i 2 rowery do dyspozycji gości.

  • liczba osób max: 4
  • liczba sypialni: 2
  • zwierzęta: nie

Atrakcje w okolicy

Inne regiony Kaszub

Inne regiony KaszubMiejscowości i tereny położone na Kaszubach, ale poza obszarem szeroko pojętej Szwajcarii Kaszubskiej oraz Borów Tucholskich i okolic. Region obejmuje pas nadmorski, tereny za Bytowem , pod Miastkiem, okolice Skarszew i inne. Na każdym z tych terenów jest wiele atrakcji turystycznych pozwalających aktywnie spędzić urlop. Różnią się także, ale nie diametralnie, rzeźbą terenu. Łączy je Czytaj dalej