Domki letniskowe Jezioro Krzynia

Jezioro Krzynia - noclegi, domki

© DomFerie – domki letniskowe Jezioro Krzynia

Jezioro Krzynia położone jest w powiecie słupskim w otoczeniu miejscowości Krzynia, niedaleko Dębnicy Kaszubskiej. Jezioro położone jest na terenie Parku Krajobrazowym Doliny Słupi. Jest to jezioro retencyjne na rzece Słupi, ma powierzchnię 126 ha (wg: PZW Słupsk), głębokość maksymalną 8m. Jest to długie jezioro będące zbiornikiem zaporowym. Ze względu na duże walory turystyczne, przyrodnicze oraz okolicę nad jeziorem istnieje infrastruktura turystyczna, w tym domki letniskowe oferujące noclegi. Brzeg jeziora jest lesisty i miejscami stromy, jest także sporo miejsc dostępnych do kąpieli, wejścia są naturalne, w tym łagodne, dostępne dla dzieci. Jezioro otaczają malownicze lasy bukowo – sosnowe, w których ukryte są liczne małe jeziorka. W lasach jest wiele grzybów, jagód i borówek. Jezioro jest rybne, występują w nim: leszcze, płocie, szczupaki, węgorze oraz duże karpie. Jezioro należy do słupskiego okręgu PZW. Nad jeziorem odbywają się zawody wędkarskie. Przez jezioro prowadzi szklak kajakowy, w okolicy organizowane są spływy rzeką Słupią. Nad jeziorem zlokalizowane są także ośrodki wczasowe. W Parku Krajobrazowym Doliny Słupi usytuowane są liczne rezerwaty przyrody oraz pomniki przyrody. Tereny są czyste i naturalne, pozwalają na aktywny wypoczynek w kontakcie z naturą.

Domki w okolicy

Domek letniskowy nr 061

Krzynia, Inne regiony Kaszub 5
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 1 899
Sezon B: 1 749

Wygodny i dobrze wyposażony dom, pięknie położony na terenie parku krajobrazowego Dolina Słupi. W odległym o 800 m ośrodku można wykupić wyżywienie i wypożyczyć sprzęt wodny.

  • liczba osób max: 6/8
  • liczba sypialni: 3
  • zwierzęta: małe, bez kotów

Atrakcje w okolicy

Inne regiony Kaszub

Inne regiony KaszubMiejscowości i tereny położone na Kaszubach, ale poza obszarem szeroko pojętej Szwajcarii Kaszubskiej oraz Borów Tucholskich i okolic. Region obejmuje pas nadmorski, tereny za Bytowem , pod Miastkiem, okolice Skarszew i inne. Na każdym z tych terenów jest wiele atrakcji turystycznych pozwalających aktywnie spędzić urlop. Różnią się także, ale nie diametralnie, rzeźbą terenu. Łączy je Czytaj dalej