Domki letniskowe Sytna Góra (Sitna Góra) – noclegi

© DomFerie – domki letniskowe Sytna Góra (Sitna Góra)

Sytna Góra (Sitna Góra) – noclegi, domki

Sitna Góra (Sytna Góra) to wieś kaszubska położona w gminie Kartuzy nad Jeziorem Białym. Do samych Kartuz jest zaledwie 8km, natomiast sama miejscowość otoczona jest pięknymi i grzybnymi lasami. Jezioro Białe jest bardzo czystym jeziorem, na jednym z brzegów jest spore gminne kąpielisko z pomostami. Sitna Góra położona jest na terenie ścisłej ochrony przyrody Natura 2000 – obszar Prokowo wraz z Jeziorem Białym . W okolicy są domki letniskowe w zabudowie rozproszonej, można rezerwować noclegi. W Sitnej Górze turyści odnajdą spokój i kontakt z przyrodą. Natura pozostała tam zachowana w swej pierwotnej formie, można oddychać czystym powietrzem, podziwiać piękne widoki oraz słuchać śpiewu ptaków. W lasach jest wiele tras pieszych i rowerowych. W pobliskich Kartuzach – nazywanych stolica Kaszub – znajdziemy wszystkie miejskie atrakcje: kino, puby, dyskotekę, galerie, liczne sklepy oraz zabytki jak znany Kościół Klasztorny, starą parowozownię, Gaj Świętopełka czy Muzeum Kaszubskie. W sezonie organizowane są także różne imprezy okolicznościowe. Do Trójmiasta jest zaledwie 30km, w pół godzinki dojedziemy do Sopotu, Gdańska czy Gdyni. Sytna Góra to także świetna baza wypadowa aby poznać piękno Kaszub oraz skorzystać z licznych atrakcji jak centrum w Szymbarku, Wieżyca, Ostrzyce.

Domki w okolicy

Domek letniskowy nr 013

Sytna Góra, Szwajcaria Kaszubska 5
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 2 949
Sezon B: 2 499

950zł taniej w terminach 29.06-13.07.24. nowa cena 1999zł/7 nocy oraz 550 zł taniej w terminie 18-31.08.24. nowa cena: 2399zł/7 nocy + opłaty dodatkowe Pięknie położony domek z malowniczym widokiem na jezioro i okolicę. Dwa niezależne poziomy, cicha i spokojna okolica, blisko do Trójmiasta. Do czystego jeziora 50m, wyjście przez furtkę. Kajak, plac zabaw dla dzieci.

  • liczba osób max: 6/8
  • liczba sypialni: 2
  • zwierzęta: tak

Być może zainteresują Cię jeziora i miejscowości w okolicy

Atrakcje w okolicy

Szwajcaria Kaszubska

Szwajcaria Kaszubska W 1913 r. po raz pierwszy użyto w polskiej literaturze nazwy Szwajcaria Kaszubska dla określenia części Pojezierza Kaszubskiego obejmującej teren środkowych Kaszub, wokół Kartuz, Somonina, Chmielna i Stężycy. Szwajcaria Kaszubska to obszar charakteryzujący się dużym pofałdowaniem terenu, sporą ilością jezior, małych oczek wodnych i torfowisk. Obejmuje między innymi najwyższe wzniesienie na Niżu Środkowoeuropejskim, jakim jest Czytaj dalej