Domki letniskowe Jezioro Mezowskie

Jezioro Mezowskie - noclegi, domki

© DomFerie – domki letniskowe Jezioro Mezowskie

Jezioro Mezowskie (Włodno) położone jest w powiecie kartuskim, przy miejscowości Dzierżążno. Jest to jezioro wytopiskowe o powierzchni 41ha i głębokości maksymalnej prawie 12m. Jezioro położone jest na terenie Kartuskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Na jeziorze jest wyspa, brzegi porośnięte są drzewami. Miejscami wejścia są łagodne, naturalne i piaszczyste, a miejscami bardzo strome i szybko robi się głęboko. Nad jeziorem usytuowane są domki letniskowe, gdzie można wykupić noclegi. Jezioro jest rybne, występują w nim szczupaki, okonie, sandacze, węgorze, liny, leszcze, płocie, sieje, sielawy, karpie, także zdarzają się sumy. Pozwolenie na wędkowanie wykupuje się w Dzierżążnie, jezioro jest prywatne. Dookoła jeziora prowadzi wygodny szlak pieszy. W Dzierżążnie i bliskiej okolicy są jeszcze trzy jeziora: Dzierżąskie, Szczyczno i Okunkowo. Przy jeziorze Szczyczno, w lasach, jest rezerwat przyrody “Stare Modrzewie”. Niedaleko położone są kolejne znane jeziora: Sitno, Karlikowskie i Głębokie. Do Żukowa jest zaledwie 8 km, do Kartuz tylko 5 km, a do Trójmiasta 35km. Okolica jeziora Mezowskiego jest znana turystycznie, głównie wśród mieszkańców Trójmiasta i okolic. Dobre zaplecze turystyczne oraz korzystne położenie to powody popularności rejonu.

Domki w okolicy

Domek letniskowy nr 076

Dzierżążno, okolice Trójmiasta 4.8
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 1 499
Sezon B: 1 299

Domek z widokiem na jezioro, do wody jest 30m, a do ładnego kąpieliska 150m. Dom położony w niedalekiej odległości od Trójmiasta, w okolicy jest kilka jezior i lasy. Do dyspozycji 2 rowery, huśtawka i garaż.

  • liczba osób max: 5/6
  • liczba sypialni: 2
  • zwierzęta: tylko małe

Atrakcje w okolicy

okolice Trójmiasta

okolice TrójmiastaTereny położone w odległości do 30km do Trójmiasta, czyli maksymalnie 30 minut samochodem do Gdyni, Sopotu lub Gdańska. Główne jeziora regionu to Kamień, Sitno, Wysoka, Głębokie. Są to tereny wypoczynkowe, porośnięte lasami, malowniczo położone nad jeziorami. Wielu mieszkańców Trójmiasta ma tam swoje domki letniskowe oraz udostępnia noclegi turystom. Dzięki swemu położeniu – jedną nogą w Czytaj dalej