Domki letniskowe Dzierżążno

Dzierżążno - noclegi, domki

© DomFerie – domki letniskowe Dzierżążno

Dzierżążno położone jest w powiecie kartuskim, nad jeziorem Mezowskim. Miejscowość leży bardzo blisko Kartuz, uważanych za stolicę Kaszub (kwestia prawdziwej stolicy Kaszub jest nadal nierozstrzygnięta). Okolica jest malownicza, jest kilka całkiem sporych jezior oraz wiele malutkich jeziorek ukrytych pośród lasów, łąk i pól. Nad jeziorami stoją domki letniskowe, gdzie można zarezerwować noclegi. W Kartuzach (3km) można zobaczyć skansen, kolegiatę z charakterystycznym sklepieniem w kształcie wieka trumny, erem, refektarz, neogotycki kościół. W Kartuzach są dwa jeziora: Klasztorne i Karczemne, wokół jeziora Klasztornego prowadzi trasa spacerowa zwana Gajem Świętopełka. W Pępowie (14km) znajduje się największe w Polsce muzeum Volkswagena. Polecamy także wycieczkę do centrum kultury w Szymbarku (25km) z domem do góry nogami, skansenem, lokalnym browarem, najdłuższą deską świata, domem Sybiraka oraz wieloma innymi atrakcjami. Będąc w Dzierżążnie i okolicach warto również wybrać się na zwiedzanie Trójmiasta (tylko 30km).

Domki w okolicy

Domek letniskowy nr 076

Dzierżążno, okolice Trójmiasta 4.8
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 1 499
Sezon B: 1 299

Domek z widokiem na jezioro, do wody jest 30m, a do ładnego kąpieliska 150m. Dom położony w niedalekiej odległości od Trójmiasta, w okolicy jest kilka jezior i lasy. Do dyspozycji 2 rowery, huśtawka i garaż.

  • liczba osób max: 5/6
  • liczba sypialni: 2
  • zwierzęta: tylko małe

Atrakcje w okolicy

okolice Trójmiasta

okolice TrójmiastaTereny położone w odległości do 30km do Trójmiasta, czyli maksymalnie 30 minut samochodem do Gdyni, Sopotu lub Gdańska. Główne jeziora regionu to Kamień, Sitno, Wysoka, Głębokie. Są to tereny wypoczynkowe, porośnięte lasami, malowniczo położone nad jeziorami. Wielu mieszkańców Trójmiasta ma tam swoje domki letniskowe oraz udostępnia noclegi turystom. Dzięki swemu położeniu – jedną nogą w Czytaj dalej