Domki letniskowe Kamienica Królewska – noclegi

© DomFerie – domki letniskowe Kamienica Królewska

Kamienica Królewska – noclegi, domki

Kamienica Królewska położona jest w powiecie kartuskim w okolicy jeziora Jumno i Kamienickiego. W okolicy znajduje się piękny, warty odwiedzenia, kompleks leśny – Lasy Mirachowskie, kryjące zakątki nietknięte cywilizacją. W lasach tych bytują również liczne gatunki zwierząt: borsuki, jenoty, lisy, piżmaki, dziki, sarny, jelenie, a nawet łosie i daniele, a z ptaków: czaple, bociany, myszołowy i krogulce. Tereny porastają dęby, buki, sosny i graby. Na terenie Lasów Mirachowskich ustanowieone są rezerwaty przyrody: Kurze Grzędy, Jezioro Turzycowe, Jezioro Lubogoszcz, Szczelina Lechicka i Żurawie Błota. W okolicy znajdują się również groty oraz spory Diabelski Kamień. W Stryszej Budzie, 2km za Mirachowem, można zobaczyć Kaszubki Park Miniatur. Natomiast, w Tuchlinie, jest Zoo Egzotyczne, warte odwiedzenia z dziećmi. W odległym o około 7km Sierakowicach znajduje się pięknie położony ołtarz papieski. Do Sulęczyna, gdzie organizowane są są Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy, festiwal jazzowy Jazz w Lesie oraz Rock w Rok festiwal jest ok.25km. Tuż za Sulęczynem mieszczą się kamienne kręgi w Węsiorach, cmentarzysko datowane na I – III w. n.e., otoczone pięknymi lasami idealnymi na długie spacery. Do Trójmiasta jest około 60km.

Domki w okolicy

Domek letniskowy nr 002

Kamienica Królewska, Szwajcaria Kaszubska 5
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 4 400
Sezon B: 3 900

Komfortowo wyposażony dom z ogrodzoną linią brzegową i prywatnym pomostem, sauną, jacuzzi, garażem, boiskiem do siatkówki, piaskownicą i placem zabaw dla dzieci. Zadbany ogród, w pobliżu lasy.

  • liczba osób max: 6/8
  • liczba sypialni: 3
  • zwierzęta: malutkie

Atrakcje w okolicy

Szwajcaria Kaszubska

Szwajcaria Kaszubska W 1913 r. po raz pierwszy użyto w polskiej literaturze nazwy Szwajcaria Kaszubska dla określenia części Pojezierza Kaszubskiego obejmującej teren środkowych Kaszub, wokół Kartuz, Somonina, Chmielna i Stężycy. Szwajcaria Kaszubska to obszar charakteryzujący się dużym pofałdowaniem terenu, sporą ilością jezior, małych oczek wodnych i torfowisk. Obejmuje między innymi najwyższe wzniesienie na Niżu Środkowoeuropejskim, jakim jest Czytaj dalej