Domki letniskowe Jezioro Junno – noclegi

© DomFerie – domki letniskowe Jezioro Junno

Jezioro Junno – noclegi, domki

Jezioro Jumno (zwane także Junno) położone jest w powiecie kartuskim przy miejscowości Kamienica Królewska. Powierzchnia około 55ha,głębokość maksymalna ponad 13,5m. W okolicy jest wiele jezior, między innymi Kamienickie, Folwarczne, Białe, Święte i wiele innych mniejszych jeziorek. Jezioro położone jest w otoczeniu pięknych Lasów Mirachowskich. W Nad jeziorem wznosi się Zamkowa Góra, z której można podziwiać malowniczą panoramę okolicy. Brzeg jeziora jest dostępny do kąpieli, wejścia są naturalne, trawiaste i piaszczysto-trawiaste, dogodne dla dzieci. Wokół jeziora są domki letniskowe oferujące noclegi. W jeziorze występują okonie i płocie. Zezwolenie wędkarskie wykupuje się na miejscu. Okolica jeziora Jumno jest bardzo malownicza i pełna tras pieszych i rowerowych. Znajduje się również na trasie szlaku Wzgórz Szymbarskich i Kaszubskiego. Rejon jeziora Jumno polecamy na aktywny wypoczynek, szczególnie dla osób lubiących wycieczki piesze i Nordic Walking. W Lasach Mirachowskich ustanowiono rezerwaty przyrody, są to również tereny łowne dla ptaków drapieżnych.

Domki w okolicy

Domek letniskowy nr 001

Kamienica Królewska, Szwajcaria Kaszubska 5
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 1 850
Sezon B: 1 449

Dobrze wyposażony i wygodny dom całoroczny otoczony zadbanym ogrodem. Do dyspozycji jest garaż, miejsce na ognisko na działce, zadaszony taras, 3 rowery i klimatyzacja.

  • liczba osób max: 4/6
  • liczba sypialni: 2
  • zwierzęta: nie

Domek letniskowy nr 002

Kamienica Królewska, Szwajcaria Kaszubska 5
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 3 199
Sezon B: 2 299

Komfortowo wyposażony dom z ogrodzoną linią brzegową i prywatnym pomostem, sauną, garażem, boiskiem do siatkówki, piaskownicą i placem zabaw dla dzieci. Zadbany ogród, w pobliżu lasy.

  • liczba osób max: 6/9
  • liczba sypialni: 3
  • zwierzęta: malutkie

Być może zainteresują Cię jeziora i miejscowości w okolicy

Atrakcje w okolicy

Szwajcaria Kaszubska

Szwajcaria KaszubskaW 1913 r. po raz pierwszy użyto w polskiej literaturze nazwy Szwajcaria Kaszubska dla określenia części Pojezierza Kaszubskiego obejmującej teren środkowych Kaszub, wokół Kartuz, Somonina, Chmielna i Stężycy. Szwajcaria Kaszubska to obszar charakteryzujący się dużym pofałdowaniem terenu, sporą ilością jezior, małych oczek wodnych i torfowisk. Obejmuje między innymi najwyższe wzniesienie na Niżu Środkowoeuropejskim, jakim jest Czytaj dalej