Domki letniskowe Nowa Karczma – noclegi

© DomFerie – domki letniskowe Nowa Karczma

Nowa Karczma – noclegi, domki

Nowa Karczma położona jest w powiecie chojnickim w gminie Konarzyny. Co ciekawe, na Kaszubach jest kilka miejscowości o nazwie Nowa Karczma, dlatego ważne jest aby zorientować się, w której gminie położona jest nasza miejscowość. Nowa Karczma leży w otoczeniu pięknych lasów w Borach Tucholskich nad Jeziorem Kiełpińskim. Jezioro Kiełpińskie położone jest na styku dwóch powiatów chojnickiego i człuchowskiego i na styku dwóch gmin: Przechlewo i Konarzyny. Nad samym jeziorem jest wygodny parking samochodowy. Ze względu na malownicze położenie miejscowości znajdują się tam także domki letniskowe, gdzie turyści mogą wynająć. Pobliska, większa miejscowość to Kiełpin. Nową karczmę otaczają czyste, miejscami, pradawne lasy nietknięte działalności ludzką, w których jest wiele tras rowerowych i pieszych, o różnym stopniu trudności. Tereny Borów Tucholskich to miejsce dla gości, którzy pragną kontaktu z naturą, wypoczynku w ciszy, podziwiania pięknych okoliczności przyrody, a jeśli cenią sobie ruch na świeżym powietrzu – także znajdą coś dla siebie. Poprzez tereny gminy Konarzyny przebiegają liczne szlaki jak szlak szlak rowerowy “Greenway – Naszyjnik Północy” łączący aż cztery województwa: zachodniopomorskie, pomorskie, kujawsko – pomorskie i wielkopolskie, ciągnący się przez ponad 780km, szlak pieszy Człuchów – Czarnoszyce – Polnica – Babilon – Zielona Chocina – Parszczenica, szlak wodny rzeki Brdy. W pobliskich lasach są także trakty, dróżki i ścieżki amatorskie. Lasy są bardzo grzybne i pełne owoców runa. Ukryte w lasach, w odległości około 16km, znajduje się Rezerwat Bagnisko Niedźwiady oraz Tokowisko Głuszców (można dojechać odbijając od trasy rowerowej wokół Jeziora Lipczyno”) ze starymi drzewami i unikatową roślinnością i torfowiskami. Do miasta Chojnice z nowoczesnym aquaparkiem, pełnym zaopatrzeniem oraz zabytkowym rynkiem, kościołami, muzeum historycznym oraz imprezami sezonowymi jest 27km. W Człuchowie (ok.15km) znajdują się ruiny zamku krzyżackiego z wieżą widokową oraz centrum rozrywki z torem cartingowym i mini zoo. W miejscowości Charzykowy (25km), w sezonie organizowane są dyskoteki.

Domki w okolicy

Domek letniskowy nr 006

Nowa Karczma, Bory Tucholskie 5
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 3 149
Sezon B: 2 799

Nowy, dobrze i komfortowo wyposażony dom położony blisko jeziora. Na wyposażeniu łódź, rower wodny, rowery, huśtawki i piaskownica. W sąsiedztwie piękne lasy, trasy piesze i rowerowe.

  • liczba osób max: 10
  • liczba sypialni: 4
  • zwierzęta: tylko małe

Atrakcje w okolicy

Bory Tucholskie

Bory Tucholskie Bory Tucholskie to naturalne, nieskażone tereny leśne. Jedne z najlepiej zachowanych i najokazalszych kompleksów leśnych w Polsce i w Europie. Prawdziwe zielone płuca Pomorza. Główne miejscowości to Brusy, Czersk,Tuchola, Cekcyn, a miasto Chojnice. Rzeźba terenu jest tu bardziej umiarkowana, bez wysokich wzgórz morenowych i długich dolin. Są liczne jeziora, ale już o mniejszej powierzchni. Przepływają Czytaj dalej