Domki letniskowe Jezioro Kałębie – noclegi

© DomFerie – domki letniskowe Jezioro Kałębie
© DomFerie – domki letniskowe Jezioro Kałębie

Jezioro Kałębie – noclegi, domki

Jezioro Kałębie jest położone w powiecie starogardzkim przy miejscowości Osiek. Nad jeziorem położone są również wsie Wycinki, Radogoszcz oraz Dobry Brat znane miłośnikom Borów Tucholskich. Jezioro Kałębie jest dużym jeziorem rynnowym. Jezioro połączone jest z mniejszym jeziorem Słonym oraz dużym jeziorem Czarnym, z którym w przeszłości tworzyło jeden akwen. Powierzchnia jeziora to około 467ha, średnia głębokość to około 2,5m, a w najgłębszym miejscu to trochę ponad 6m (w wielu miejscach podawana jest głębokość maksymalna 21m, jednak wg najnowszych pomiarów miejscowych i rybaków jezioro jest dużo płytsze). Jezioro Kałębie, ze względu na swoją dużą powierzchnie zwane jest też “Morzem Kociewskim”. Na jeziorze są dwie wyspy. Na małym półwyspie znajdują się także pozostałości ruin zamku krzyżackiego. Brzeg jeziora jest dostępny do kąpieli w wielu miejscach, nad brzegiem usytuowany jest również ośrodek wypoczynkowy oraz domki letniskowe z możliwością noclegów. W Osieku znajduje się także kąpielisko gminne. Wejścia do wody w miejscach dostępnych są łagodne i stosunkowo powoli robi się głęboko, wejścia są trawiaste i piaszczysto – trawiaste. W jeziorze występują płocie, leszcze, okonie i ukleje. Zezwolenie na wędkowanie można wykupić w Osieku. Położenie w sąsiedztwie kilku jezior oraz na czystych terenach Borów Tucholskich umożliwia wypoczynek w spokoju i otoczeniu naturalnej przyrody. Wokół jezior są także szlaki piesze i rowerowe.

Domki w okolicy

Domek letniskowy nr 072

Radogoszcz, Bory Tucholskie 4,2
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 4 099
Sezon B: 3 699

Przestronny dom położony na dużej działce z zarybionym stawem. Łódka wędkarska. Na działce jest: hamak, bujak, miejsce na ognisko. Blisko piękne kąpielisko z kąpielisko z ogólnodostępnym pomostem. Wokół lasy.

  • liczba osób max: 8/12
  • liczba sypialni: 5
  • zwierzęta: tak

Być może zainteresują Cię jeziora i miejscowości w okolicy

Atrakcje w okolicy

Bory Tucholskie

Bory Tucholskie Bory Tucholskie to naturalne, nieskażone tereny leśne. Jedne z najlepiej zachowanych i najokazalszych kompleksów leśnych w Polsce i w Europie. Prawdziwe zielone płuca Pomorza. Główne miejscowości to Brusy, Czersk,Tuchola, Cekcyn, a miasto Chojnice. Rzeźba terenu jest tu bardziej umiarkowana, bez wysokich wzgórz morenowych i długich dolin. Są liczne jeziora, ale już o mniejszej powierzchni. Przepływają Czytaj dalej