Domki letniskowe Jezioro Kałębie – noclegi

© DomFerie – domki letniskowe Jezioro Kałębie

Jezioro Kałębie – noclegi, domki

Jezioro Kałębie jest położone w powiecie starogardzkim przy miejscowości Osiek. Nad jeziorem położone są również wsie Wycinki, Radogoszcz oraz Dobry Brat znane miłośnikom Borów Tucholskich. Jezioro Kałębie jest dużym jeziorem rynnowym. Jezioro połączone jest z mniejszym jeziorem Słonym oraz dużym jeziorem Czarnym, z którym w przeszłości tworzyło jeden akwen. Powierzchnia jeziora to około 467ha, średnia głębokość to około 2,5m, a w najgłębszym miejscu to trochę ponad 6m (w wielu miejscach podawana jest głębokość maksymalna 21m, jednak wg najnowszych pomiarów miejscowych i rybaków jezioro jest dużo płytsze). Jezioro Kałębie, ze względu na swoją dużą powierzchnie zwane jest też “Morzem Kociewskim”. Na jeziorze są dwie wyspy. Na małym półwyspie znajdują się także pozostałości ruin zamku krzyżackiego. Brzeg jeziora jest dostępny do kąpieli w wielu miejscach, nad brzegiem usytuowany jest również ośrodek wypoczynkowy oraz domki letniskowe z możliwością noclegów. W Osieku znajduje się także kąpielisko gminne. Wejścia do wody w miejscach dostępnych są łagodne i stosunkowo powoli robi się głęboko, wejścia są trawiaste i piaszczysto – trawiaste. W jeziorze występują płocie, leszcze, okonie i ukleje. Zezwolenie na wędkowanie można wykupić w Osieku. Położenie w sąsiedztwie kilku jezior oraz na czystych terenach Borów Tucholskich umożliwia wypoczynek w spokoju i otoczeniu naturalnej przyrody. Wokół jezior są także szlaki piesze i rowerowe.

Domki w okolicy

Domek letniskowy nr 040

Osiek, Bory Tucholskie 5
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 1 399
Sezon B: 1 299

Dom otoczony zielenią, położony w cichej okolicy. Na wyposażeniu jest łódka. W odległości ok. 1 km znajduje się ośrodek wypoczynkowy, gdzie można wykupić wyżywienie.

  • liczba osób max: 5/7
  • liczba sypialni: 2
  • zwierzęta: tak

Domek letniskowy nr 072

Radogoszcz, Bory Tucholskie 5
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 2 899
Sezon B: 2 899

Przestronny dom położony na dużej działce z zarybionymi stawami. Na działce jest: huśtawka, bujak, miejsce na ognisko, bilard z możliwością tenisa stołowego, siatka do siatkówki, kosz. Blisko kąpielisko z ogólnodostępnym pomostem.

  • liczba osób max: 8/10
  • liczba sypialni: 5
  • zwierzęta: tak

Atrakcje w okolicy

Bory Tucholskie

Bory TucholskieBory Tucholskie to naturalne, nieskażone tereny leśne. Jedne z najlepiej zachowanych i najokazalszych kompleksów leśnych w Polsce i w Europie. Prawdziwe zielone płuca Pomorza. Główne miejscowości to Brusy, Czersk,Tuchola, Cekcyn, a miasto Chojnice. Rzeźba terenu jest tu bardziej umiarkowana, bez wysokich wzgórz morenowych i długich dolin. Są liczne jeziora, ale już o mniejszej powierzchni. Przepływają Czytaj dalej