Domki letniskowe Jezioro Słone – noclegi

© DomFerie – domki letniskowe Jezioro Słone

Jezioro Słone – noclegi, domki

Jezioro Słone położone jest w powiecie starogardzkim w otoczeniu miejscowości Skórzenno i Skrzynia. Jest to spore jezioro przepływowe o powierzchni około 115 ha. Jezioro Słone połączone jest z większym jeziorem Kałębie, a poprzez rzeczkę Kałębnicę połączone jest z Wdą. Średnia głębokość jeziora to 2,7m, a w najgłębszym punkcie osiąga do 5,5m. Jezioro jest dzierżawione, występują w nim płocie, karpie, wzdręgi, ukleje, leszcze, okonie i szczupaki. Pozwolenie na wędkowanie można wykupićwe wsi. Brzeg jeziora jest dostępny do kąpieli, zwłaszcza jego zachodniastrona. Wejścia do wody są w większość łagodne, trawiaste i trawiato ? piaszczyste. Nad jeziorem usytuowane są domki letniskowe oferujące noclegi, właściciele domków postawili również pomosty dostępne dla swoich gości, z których można wędkować oraz opalać się na nich. Na wschodnim brzegujeziora znajduje się Rezerwat Przyrody Czapli Wierch, gdzie ochroną zostały objęte miejsca lęgowe czapli siwej oraz ponad 200 letni sosnowy bór. Jezioro położone jest w otoczeniu lasów Borów Tucholskich, gdzie przyroda jest czysta inaturalna. Okolice jeziora Słonego i sąsiadujących jezior: dużego Kałębie i Czarnego oraz mniejszych: Trzebiechowo, Wstążki, Przerybionek to tereny idealne dla osób ceniących sobie spokój i wypoczynek w kontakcie z przyrodą. W okolice są także liczne trasy rowerowe i piesze.

Domki w okolicy

Domek letniskowy nr 056

Skórzenno, Bory Tucholskie 5
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 1 390
Sezon B: 1 240

Domek położony w niedalekiej odległości od jeziora, w otoczeniu lasów. Na brzegu jest ogólnodostępne kąpielisko z pomostem. Do dyspozycji gości jest kajak.

  • liczba osób max: 4/5
  • liczba sypialni: 2
  • zwierzęta: tak

Być może zainteresują Cię jeziora i miejscowości w okolicy

Atrakcje w okolicy

Bory Tucholskie

Bory Tucholskie Bory Tucholskie to naturalne, nieskażone tereny leśne. Jedne z najlepiej zachowanych i najokazalszych kompleksów leśnych w Polsce i w Europie. Prawdziwe zielone płuca Pomorza. Główne miejscowości to Brusy, Czersk,Tuchola, Cekcyn, a miasto Chojnice. Rzeźba terenu jest tu bardziej umiarkowana, bez wysokich wzgórz morenowych i długich dolin. Są liczne jeziora, ale już o mniejszej powierzchni. Przepływają Czytaj dalej