Domki letniskowe Osiek

Osiek - noclegi, domki

© DomFerie – domki letniskowe Osiek

Osiek położony jest w powiecie starogardzkim, na północnym skraju Borów Tucholskich, nad jeziorem Kałębie zwanym Morzem Kociewskim. W okolicy są piękne lasy jagodowe i grzybne oraz wiele innych jezior. Nad brzegiem jeziora Kałębie znajdują się fragmenty murów i fundamentów zamku krzyżackiego. Znajduje się tu też ośrodek rehabilitacyjno – wypoczynkowy „Dobry Brat” oraz domki letniskowe, gdzie można wykupić noclegi. W okolicy znajdują się rezerwaty: ornitologiczny „Czapli Wierch” dwa rezerwaty przyrodnicze: rezerwat Krzywe Koło i Jezioro Udzierz. W Osieku i jego okolicy znajdują się ciekawe szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Gminne imprezy: Powitanie Lata, w połowie lipca, Na Jagody i pod koniec sierpnia Pożegnanie Lata. W odległości 10 km od Osieka znajduje się malownicza wieś Kasparus, prawdziwy skansen. Najstarsze budynki liczą sobie około 200 lat. Warte polecenia są obiekty: Arboretum – Ogród Dendrologiczny w Wirtach (ok.30km). Rośnie w nim 450 gatunków drzew i krzewów. Ogród ten mieści się w pierwszej dziesiątce obiektów tego typu w Polsce, Zamek w Gniewie (ok.30km) lub Malborku (65km), Odry (ok.45km) – cmentarzysko z IV wieku składające się z kamiennych kręgów i kurhanów, Akwedukt w Fojutowie – unikatowy zabytek architektury hydrotechnicznej wzorowany na antycznych rzymskich budowlach. Można także wybrać się na wycieczkę do Trójmiasta – około 90km.

Domki w okolicy

Domek letniskowy nr 040

Osiek, Bory Tucholskie 5
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 1 399
Sezon B: 1 299

Dom otoczony zielenią, położony w cichej okolicy. Na wyposażeniu jest łódka. W odległości ok. 1 km znajduje się ośrodek wypoczynkowy, gdzie można wykupić wyżywienie.

  • liczba osób max: 5/7
  • liczba sypialni: 2
  • zwierzęta: tak

Atrakcje w okolicy

Bory Tucholskie

Bory TucholskieBory Tucholskie to naturalne, nieskażone tereny leśne. Jedne z najlepiej zachowanych i najokazalszych kompleksów leśnych w Polsce i w Europie. Prawdziwe zielone płuca Pomorza. Główne miejscowości to Brusy, Czersk,Tuchola, Cekcyn, a miasto Chojnice. Rzeźba terenu jest tu bardziej umiarkowana, bez wysokich wzgórz morenowych i długich dolin. Są liczne jeziora, ale już o mniejszej powierzchni. Przepływają Czytaj dalej