Domki letniskowe Osiek – noclegi

© DomFerie – domki letniskowe Osiek

Osiek – noclegi, domki

Osiek położony jest w powiecie starogardzkim, na północnym skraju Borów Tucholskich, nad jeziorem Kałębie zwanym Morzem Kociewskim. W okolicy są piękne lasy jagodowe i grzybne oraz wiele innych jezior. Nad brzegiem jeziora Kałębie znajdują się fragmenty murów i fundamentów zamku krzyżackiego. Znajduje się tu też ośrodek rehabilitacyjno – wypoczynkowy „Dobry Brat” oraz domki letniskowe, gdzie można wykupić noclegi. W okolicy znajdują się rezerwaty: ornitologiczny „Czapli Wierch” dwa rezerwaty przyrodnicze: rezerwat Krzywe Koło i Jezioro Udzierz. W Osieku i jego okolicy znajdują się ciekawe szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Gminne imprezy: Powitanie Lata, w połowie lipca, Na Jagody i pod koniec sierpnia Pożegnanie Lata. W odległości 10 km od Osieka znajduje się malownicza wieś Kasparus, prawdziwy skansen. Najstarsze budynki liczą sobie około 200 lat. Warte polecenia są obiekty: Arboretum – Ogród Dendrologiczny w Wirtach (ok.30km). Rośnie w nim 450 gatunków drzew i krzewów. Ogród ten mieści się w pierwszej dziesiątce obiektów tego typu w Polsce, Zamek w Gniewie (ok.30km) lub Malborku (65km), Odry (ok.45km) – cmentarzysko z IV wieku składające się z kamiennych kręgów i kurhanów, Akwedukt w Fojutowie – unikatowy zabytek architektury hydrotechnicznej wzorowany na antycznych rzymskich budowlach. Można także wybrać się na wycieczkę do Trójmiasta – około 90km.

Domki w okolicy

Domek letniskowy nr 072

Radogoszcz, Bory Tucholskie 4,2
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 4 099
Sezon B: 3 699

Przestronny dom położony na dużej działce z zarybionym stawem. Łódka wędkarska. Na działce jest: hamak, bujak, miejsce na ognisko. Blisko piękne kąpielisko z kąpielisko z ogólnodostępnym pomostem. Wokół lasy.

  • liczba osób max: 8/12
  • liczba sypialni: 5
  • zwierzęta: tak

Atrakcje w okolicy

Bory Tucholskie

Bory Tucholskie Bory Tucholskie to naturalne, nieskażone tereny leśne. Jedne z najlepiej zachowanych i najokazalszych kompleksów leśnych w Polsce i w Europie. Prawdziwe zielone płuca Pomorza. Główne miejscowości to Brusy, Czersk,Tuchola, Cekcyn, a miasto Chojnice. Rzeźba terenu jest tu bardziej umiarkowana, bez wysokich wzgórz morenowych i długich dolin. Są liczne jeziora, ale już o mniejszej powierzchni. Przepływają Czytaj dalej