Domki letniskowe Węsiory – noclegi

Węsiory, Kamienne Kręgi© DomFerie – domki letniskowe Węsiory

Węsiory – noclegi, domki

Węsiory położone są w powiecie kartuskim nad jeziorem Długim. W pobliżu znajdują się jeszcze dwa jeziora. Wieś otoczona jest przez piękne lasy, pełne dorodnych jagód i grzybów. Nad jeziorami usytuowane są domki letniskowe, gdzie można zarezerwować noclegi. W Węsiorach są również kamienne kręgi, cmentarzysko Gotów datowane między I i III w. n.e. Kręgi znane są także jako miejsce mocy, odwiedzający często doświadczają przypływu sił, które również potrafią wyciszyć. Niektórzy twierdzą nawet, że na terenie kręgów mogło lądować UFO, ale są to tylko pogłoski… Warto wybrać się tam także ze względu na piękne leśne tereny, na których położone jest cmentarzysko. Las jest wyjątkowo malowniczy i w sezonie pełen sporych jagód. Węsiory leżą na trasie szlaku Kamiennych Kręgów. Szlak jest oznaczony kolorem zielonym, ma długość ponad 90km i prowadzi do kamiennych kręgów w Odrach. Przed wsią usytuowany jest Gród Gotów, gdzie organizowane są imprezy okolicznościowe, pokazy tańców gockich, można postrzelać z łuku i pobiesiadować. Węsiory położone są tuż pod Sulęczynem, w którym w okresie letnim odbywają się znane imprezy: Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy (na przełomie lipca i sierpnia) oraz festiwal jazzowy Jazz w Lesie (pod koniec lipca) oraz Rock w Rok (sierpień). W odległości około 10 km znajduje się kompleks Kiston z kręgielnią, sauną, basenem i jacuzzi. Do serca Szwajcarii Kaszubskiej jest zaledwie 10 km, gdzie w Szymbarku znajduje się słynny Dom Do Góry Nogami, Najdłuższa Deska Świata oraz skansen. W Wieżycy jest wieża widokowa oraz wyciąg narciarski. Polecamy także całodniową wycieczkę do Trójmiasta (ok.60km).

Domki w okolicy

Domek letniskowy nr 054

Węsiory, Sulęczyno i okolice 5
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 2 999
Sezon B: 2 999

Komfortowy dom pięknie położony na wysokim brzegu Jeziora Długiego, otoczony zadbanym ogrodem. Malownicze widoki z działki, do dyspozycji plac zabaw, miejsce na ognisko, altana z widokiem na jezioro.

  • liczba osób max: 6/10
  • liczba sypialni: 3
  • zwierzęta: średnie

Atrakcje w okolicy

Sulęczyno i okolice

Sulęczyno i okolice Pełne bujnych lasów, malownicze tereny położone w okolicy Sulęczyna. Region definiują jeziora Gowidlino, Węgorzyno i Mausz od wschodu, a od zachodu jeziora Jasień i Żukowskie. Głównymi ośrodkami są Sulęczyno, Sierakowice i Gowidlino. Urozmaicona rzeźba terenu oraz liczne jeziora kreślą linię bajecznego krajobrazu. Błękit nieba i zieleń roślinności odbijane przez oczka jezior pozwalają zatracić się na Czytaj dalej