Jezioro Moczydło / Skarsino

Ogólne

Jezioro Moczydło / Skarsino kaszuby

Jezioro Moczydło to mały zbiornik położony w gminie Sulęczyno, przy miejscowości Sulęczyno i Żakowo. Jezioro umiejscowione jest pomiędzy lasami i polami uprawnymi. Powierzchnia prawie 14ha, długość linii brzegowej prawie 2km. Jezioro jest rybne, opiekę i zarząd sprawuje PZW Gdańsk. Jezioro połączone jest z malutkim Jeziorem Śmiertelnym położonym w lasach, a te połączone jest z dużym Jeziorem Gowidlińskim. Nieopodal Jeziora Moczydło znajduje się Jezioro Skarsino, także położone pomiędzy lasami i polami. Jezior Moczydło oraz Skarsino są dostępne do kąpieli, wejścia są naturalne. Te małe jeziora z zacisznymi brzegami są alternatywą dla plażowania nad znanymi jeziorami Węgorzyno i Mausz. W okolicy jezior umiejscowione są domki letniskowe, gdzie można rezerwować noclegi.

Domek letniskowy nr 075

Sulęczyno, Sulęczyno i okolice Nowość
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 999
Sezon B: 949

Mały domek położony w zacisznej okolicy. Na działce miejsce na ognisko, huśtawka, altana, piaskownica, plac zabaw i bujak ogrodowy. Na wyposażeniu są 2 rowery. Wędkowanie w cenie.

  • liczba osób max: 4/5
  • liczba sypialni: 1
  • akceptacja zwierząt: tak

Sulęczyno i okolice

Sulęczyno i okolicePełne bujnych lasów, malownicze tereny położone w okolicy Sulęczyna. Region definiują jeziora Gowidlino, Węgorzyno i Mausz od wschodu, a od zachodu jeziora Jasień i Żukowskie. Głównymi ośrodkami są Sulęczyno, Sierakowice i Gowidlino. Urozmaicona rzeźba terenu oraz liczne jeziora kreślą linię bajecznego krajobrazu. Błękit nieba i zieleń roślinności odbijane przez oczka jezior pozwalają zatracić się na Read more