Domki letniskowe Jezioro Długie – noclegi

© DomFerie – domki letniskowe Jezioro Długie

Jezioro Długie – noclegi, domki

Jezioro Długie położone jest w powiecie kartuskim, w gminie Sulęczyno. W okolicy jeziora umiejscowione są Węsiory i Niesiołowice. Nazwa “Długie” jest dość powszechną nazwą dla jezior kaszubskich, dlategomożna znaleźć kilka jezior o tej samej nazwie. Opisywane Jezioro Długie to mniejsze jezioro lobeliowe o powierzchni 28,5ha. Brzeg jest głównie leśny, wejścia do wody są w kilku miejscach, piaszczyste lub trawiaste. Dość szybko robi się głęboko. Nad jeziorem położone są domki letniskowe w luźnej zabudowie i w małych koloniach oferujące noclegi turystom. W jeziorze występująpłocie, ukleje i okonie. Zezwolenie wędkarskie można wykupić w Węsiorach. Nad jeziorem umiejscowione są także słynne Kamienne Kręgi ?cmentarzysko Gotów datowane na I – II wiek naszej ery. Miejsce jest przez wielu uznawane za magiczne, pozwalające na regenerację sił witalnych i wyciszenie. Jezioro położone jest w otoczeniu lasu, sąsiaduje z mniejszym jeziorem oraz jeziorem Ostrowickim.W promieniu ok. 5 km znajdują się jeszcze dwa jeziora Guścierz Wielki i Guścierz Mały. Troszkę dalej (ok. 7km) są znane turystycznie jeziora Mausz i Węgorzyno z zapleczem turystycznym, gdzie można wypożyczyć sprzęt pływający. W okolicy są trasy rowerowe i piesze.

Domki w okolicy

Domek letniskowy nr 054

Węsiory, Sulęczyno i okolice 5
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 3 649
Sezon B: 3 399

Komfortowy dom pięknie położony na wysokim brzegu Jeziora Długiego, otoczony zadbanym ogrodem. Malownicze widoki z działki, do dyspozycji plac zabaw, miejsce na ognisko, altana z widokiem na jezioro.

  • liczba osób max: 6/8
  • liczba sypialni: 3
  • zwierzęta: średnie

Domek letniskowy nr 055

Węsiory, Sulęczyno i okolice Nowość
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 2 499
Sezon B: 1 999

Dom z tarasem pięknie położony przy lasach i jeziorze. Do dyspozycji basen, rowery, trampolina, altana, grill, miejsce na ognisko, stół do ping-ponga.

  • liczba osób max: 6
  • liczba sypialni: 2
  • zwierzęta: tak

Być może zainteresują Cię jeziora i miejscowości w okolicy

Atrakcje w okolicy

Sulęczyno i okolice

Sulęczyno i okolice Pełne bujnych lasów, malownicze tereny położone w okolicy Sulęczyna. Region definiują jeziora Gowidlino, Węgorzyno i Mausz od wschodu, a od zachodu jeziora Jasień i Żukowskie. Głównymi ośrodkami są Sulęczyno, Sierakowice i Gowidlino. Urozmaicona rzeźba terenu oraz liczne jeziora kreślą linię bajecznego krajobrazu. Błękit nieba i zieleń roślinności odbijane przez oczka jezior pozwalają zatracić się na Czytaj dalej