Ostrowite

Ogólne

Ostrowite kaszuby

Wieś położona w gminie Sulęczyno w pobliżu Jeziora Ostrowickiego, otoczona lasami. W okolicy jest kilka jezior: Czarne, Długie, Gostkowo, Sumino. W lasach są liczne trasy rowerowe i piesze. Nad jeziorami są domki letniskowe, miejscami w koloniach, a także w rozproszonej zabudowie. Turyści mogą rezerwować noclegi. Ostrowite to mała wieś, gdzie wypoczywający znajda ciszę i spokój pośród natury. Niedaleko – w odległości 5km – znajdują się pięknie położone pośród lasów Kamienne kręgi w Węsiorach, można wybrać się na wycieczkę rowerową. Do Sulęczyna, wsi gminnej z kąpieliskiem, stadniną koni, wypożyczalnia sprzętów wodnych i rowerów jest 9km. W Sulęczynie organizowane są rożne imprezy sezonowe oraz cykliczne festiwale Jazz w Lesie oraz Festiwal Akordeonowy. Do Zdunowic jest 3km – jest tam stadnina z restauracją i placem zabaw. W Kistowie (11km) jest Hotel Kiston z kręgielnią, basenem, saunami i jacuzzi. Do Bytowa z zamkiem krzyżackim i aquaparkiem jest 30km. Do Kartuz jest także 30km. Do Kościerzyny jest 23km. Do Trójmiasta jest ok. 60km, do Słupska 70km. Do Szymbarku z wieloma atrakcjami, np. Dom do Góry Nogami, bunkier Gryfa Pomorskiego, oryginalne chaty, lokalny browar, Kaszubki Świat Bajek i wiele innych jest 30km.

Domek letniskowy nr 133

Węsiory, Sulęczyno i okolice Nowość
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 1 849
Sezon B: 1 699

Duży dom położony zacisznie, w sąsiedztwie trzech jezior, w otoczeniu lasu. Na działce miejsce na ognisko i biesiadę. Niedaleko znajdują się kamienne kręgi.

  • liczba osób max: 9
  • liczba sypialni: 4
  • akceptacja zwierząt: tak, bez kotów

Sulęczyno i okolice

Sulęczyno i okolicePełne bujnych lasów, malownicze tereny położone w okolicy Sulęczyna. Region definiują jeziora Gowidlino, Węgorzyno i Mausz od wschodu, a od zachodu jeziora Jasień i Żukowskie. Głównymi ośrodkami są Sulęczyno, Sierakowice i Gowidlino. Urozmaicona rzeźba terenu oraz liczne jeziora kreślą linię bajecznego krajobrazu. Błękit nieba i zieleń roślinności odbijane przez oczka jezior pozwalają zatracić się na Read more