Skórzenno

Ogólne

Skórzenno kaszuby

Skórzenno (niegdyś Skorzenno) to wieś położona w województwie pomorskim, w powiecie starogardzkim w pobliżu jeziora Słonego. W okolicy jest kilka jezior, w tym największe Kałębie, mniejsze: Czarne, Tuszynek. Wieś położona jest w otoczeniu lasów Borów Tucholskich, znanych grzybiarzom. W lasach są liczne trasy rowerowe i piesze, polecamy także trasę wokół jeziora Słonego. Dzięki swojemu umiejscowieniu rejon wybierany jest jako miejsce wypoczynku dla chcących uciec od zatłoczonych ośrodków wypoczynkowych. Nad jeziorem są także domki letniskowe oferujące noclegi dla turystów. Świeże, leśne powietrze, przyroda w swej naturalnej formie, czyste i rybne jeziora, grzyby i jagody to atuty Skórzenna. W okolicy warte odwiedzenia są: krzyżacki zamek w Gniewie (około 32km) z XIIIw, gdzie w sezonie organizowane są imprezy tematyczne, zamek jest otwarty dla zwiedzających (również z przewodnikiem). Starogard Gdański uważany za stolicę Kociewia. W Starogardzie można zobaczyć zabytkowy ratusz, kościoły św. Mateusza, św. Katarzyny, fragmenty murów obronnych nad rzeką Wierzycą. Polecamy także szlaki rowerowe i piesze Borów Tucholskich oraz spływy kajakowe organizowane w regionie.

Domek letniskowy nr 056

Skórzenno, Bory Tucholskie Nowość
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 1 290
Sezon B: 1 140

Domek położony w niedalekiej odległości od jeziora, w otoczeniu lasów. Na brzegu jest ogólnodostępne kąpielisko z pomostem. Do dyspozycji gości jest kajak i 2 rowery.

  • liczba osób max: 4/6
  • liczba sypialni: 2
  • akceptacja zwierząt: tak

Bory Tucholskie

Bory TucholskieBory Tucholskie to naturalne, nieskażone tereny leśne. Jedne z najlepiej zachowanych i najokazalszych kompleksów leśnych w Polsce i w Europie. Prawdziwe zielone płuca Pomorza. Główne miejscowości to Brusy, Czersk,Tuchola, Cekcyn, a miasto Chojnice. Rzeźba terenu jest tu bardziej umiarkowana, bez wysokich wzgórz morenowych i długich dolin. Są liczne jeziora, ale już o mniejszej powierzchni. Przepływają Read more