Domki letniskowe Skórzenno – noclegi

© DomFerie – domki letniskowe Skórzenno

Skórzenno – noclegi, domki

Skórzenno (niegdyś Skorzenno) to wieś położona w województwie pomorskim, w powiecie starogardzkim w pobliżu jeziora Słonego. W okolicy jest kilka jezior, w tym największe Kałębie, mniejsze: Czarne, Tuszynek. Wieś położona jest w otoczeniu lasów Borów Tucholskich, znanych grzybiarzom. W lasach są liczne trasy rowerowe i piesze, polecamy także trasę wokół jeziora Słonego. Dzięki swojemu umiejscowieniu rejon wybierany jest jako miejsce wypoczynku dla chcących uciec od zatłoczonych ośrodków wypoczynkowych. Nad jeziorem są także domki letniskowe oferujące noclegi dla turystów. Świeże, leśne powietrze, przyroda w swej naturalnej formie, czyste i rybne jeziora, grzyby i jagody to atuty Skórzenna. W okolicy warte odwiedzenia są: krzyżacki zamek w Gniewie (około 32km) z XIIIw, gdzie w sezonie organizowane są imprezy tematyczne, zamek jest otwarty dla zwiedzających (również z przewodnikiem). Starogard Gdański uważany za stolicę Kociewia. W Starogardzie można zobaczyć zabytkowy ratusz, kościoły św. Mateusza, św. Katarzyny, fragmenty murów obronnych nad rzeką Wierzycą. Polecamy także szlaki rowerowe i piesze Borów Tucholskich oraz spływy kajakowe organizowane w regionie.

Domki w okolicy

Domek letniskowy nr 056

Skórzenno, Bory Tucholskie 5
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 1 390
Sezon B: 1 240

Domek położony w niedalekiej odległości od jeziora, w otoczeniu lasów. Na brzegu jest ogólnodostępne kąpielisko z pomostem. Do dyspozycji gości jest kajak.

  • liczba osób max: 4/5
  • liczba sypialni: 2
  • zwierzęta: tak

Być może zainteresują Cię jeziora i miejscowości w okolicy

Atrakcje w okolicy

Bory Tucholskie

Bory Tucholskie Bory Tucholskie to naturalne, nieskażone tereny leśne. Jedne z najlepiej zachowanych i najokazalszych kompleksów leśnych w Polsce i w Europie. Prawdziwe zielone płuca Pomorza. Główne miejscowości to Brusy, Czersk,Tuchola, Cekcyn, a miasto Chojnice. Rzeźba terenu jest tu bardziej umiarkowana, bez wysokich wzgórz morenowych i długich dolin. Są liczne jeziora, ale już o mniejszej powierzchni. Przepływają Czytaj dalej